Збій в інформуванні: Джерела не можуть визначитися з інформацією щодо COVID-19

Кабмін, облдержадміністрація та мерія Хмельницького по-різному повідомляють дані про поширення коронавірусу

Збій в інформуванні: Джерела не можуть в…
Фото 056.ua

Боротьба з COVID-19 в області виглядає по-різному, або й часом зовсім різниться у повідомленнях різних офіційних джерел, передає Depo.Хмельницький.

У загальнодержавних повідомленнях Кабміну щодо хворих, підозр, проведених досліджень та забезпечення необхідним лікувальних установ перегукується, та все ж не співпадає. В Хмельницькій міськраді інформують щоранку про роботу інфекційної лікрані, яка зараз є в епіцентрі боротьби з інфекцією, називаючи й хворих та потенційно хворих з районів. Міська лікарня виконує функцію обласної й не лише в період пандемії. Сюди везуть найскладніші випадки, окрім нетранспортабельних важких пацієнтів. В обласному штабі з ліквідації надзвичайної ситуації надають перевагу більш узагальнюючій інформації - скільки бригад виїзджало, де проводили дезинфекцію, про кількість людей на самоізоляції та проведених досліджень.

Так, станом на 13 квітня, за даними ОДА, зареєстровано діагностованих COVID-19 методом ПЛР 22 випадки захворювань, у тому числі у 2 дітей та 5 медпрацівників. Про забезпеченість лікарень кажуть, що при сьогоднішніх темпах поширення інфекції, всього вистачить медикам десь на місяць.

За даними урядовців, картина трохи інакша, навіть не зважаючи на те, що подають дані про три лікарні, що мали б насамперед боротися з коронавірусум. В області ж уже додалася Шепетівська ЦРЛ до Хмельницької інфекційної та Дунаєвецької і Славутської ЦРЛ.

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ще 10 квітня оновила список медичних закладів Хмельниччини, які першими лікуватимуть хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19. Додали інфекційне відділення Шепетівської центральної райлікарні, адже там майж два тижні приймають хворих та пацієнтів з підозрою на коронавірус.

На аналітичній панелі Кабміну розраховують ситуацію на 15 днів дотепер ще для 3 закладів і вона має такий вигляд:

– середня забезпеченність закладів охорони здоров'я обладнанням становить 87,41%;

– забезпеченність засобами індивідуального захисту – 74,59%;

– забезпеченість персоналом – 89,59%.

Дашборди оновлюються щодня і якщо в них не така інформація, яку озвучиють в ОДА, то виникає питання хто так інформує урядовців і взагалі звідки вони беруть інформацію.

Те саме стосується й інформування про захворілих військових медиків. Міноборони її озвучує швидше, аніж в оперативному обласному штабі. Обласний лабораторний центр МОЗ взагалі не оприлюднює даних, цю функцію одноосібно голова ОДА передав штабу. Так само поза актуальним інформуванням щодо обласної ситуації залишаються весь час і департамент охорони здоров'я ОДА, і Центр громадського здоров'я.

Сьогодні пообіді під час брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш, який є керівником оперативного штабу, узагальнив ситуацію на Хмельниччині, додавши до відомих зранку такі подробиці:

– станом на 20:00 год. 12 квітня 2020 року на території області за даними ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"зареєстровано з підозрою на COVID-19 11 людей; 

– на ранок 13.04.2020 року залишилось 7 підозр, 4 підозри знято. Коло контактних осіб встановлюється, проводяться заходи з дезінфекції;

– впродовж останньої доби  здійснено 404 виїзди бригад екстреної медичної допомоги, у тому числі до 3 пацієнтів  з підозрою на COVID-19, яких госпіталізовано;

– здійснено 2 виїзди мобільних медичних бригад для забору біологічного матеріалу, якими відібрано 40 зразків для лабораторної діагностики методом ПЛР.

Фактично на території області є 23 хворих на коронавірус, проте жителька Кам'янець-Подільского району перебуває на обліку в Чернівецькій області, оскільки там працювала й там їй діагностували хворобу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme