Боєць за тверезість: Що відомо про нового голову Тернопільської облради

Уродженець Підволочиського району, 37-річний екснардеп Михайло Головко, був обраний на керівну посаду фактично одноголосно – щоправда, левова частина депутатів не голосувала

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Боєць за тверезість: Що відомо про новог…

"Свободівець" Михайло Головко несподівано став єдиним кандидатом на посаду голови Тернопільської облради. Кандидатуру очільника обласної "ЄС" Степана Барни, про якого говорили в колуарах напередодні,  навіть не озвучили на першому сесійному засіданні. У регіональній владі Головко складе компанію іншому "свободівцю" — меру "файного міста" Сергію Надалу.

"ЄС" за бортом

Перед самим голосуванням Михайло Головко відмовився назвати пропозиції щодо своїх заступників. У голосуванні взяли участь не всі депутати – не використаних бюлетенів лічильна комісія нарахувала аж 29. Більшість обранців – 38  підтримали кандидатуру "свободівця". Результати таємного голосування оприлюднив голова лічильної комісії облради Михайло Тимошик. Новообраний голова одразу склав присягу і зобов’язався "вірно служити громаді та народові України".

Під час сесії Головку обрали і двох заступників. Ними стали Володимир Болєщук від партії "За майбутнє" та Ігор Сопель від "Слуги народу". Їх обох також підтримали по 38 депутатів. 

Фактично після першого засідання депутатів обласної ради представники тернопільських "ЄС" та "Батьківщини" пішли в опозицію, назвавши новостворену більшість в облраді проросійською. Степан Барна чи не до кінця сподівався створити коаліцію спільно ще й з "Свободою", однак цього не сталося. Створення ж більшості "свободівців" на чолі з Головком з партії "За майбутнє" і "слугами" Барна називає "перевищенням здорового глузду та нівелюванням раніше декларованих "свободівцями" цінностей", звинувачуючи їх у колаборації з відверто проросійськими та антиукраїнськими "партіями-сателітами Коломойського, які знищують Україну та зупиняють її розвиток в напрямі Європейського Союзу і НАТО".

Освіта, кар'єра, родина

Михайло Головко народився 3 травня 1983 року у с. Токи Підволочиського району. Закінчив Тернопільський національний економічний універсітет за спеціальністю "міжнародна економіка", аспірантуру Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя за фахом "маркетинг на виробництві" та МАУП (правознавство). Кандидат економічних наук.

Депутат Тернопільської міської ради у 2006-2012 роках. Заступник голови Тернопільської обласної організації ВО "Свобода" (2011–2012 роки). Народний депутат України VII і VIII скликань. Був узгодженим кандидатом від низки опозиційних сил (ВО "Свобода", ВО "Батьківщина", "Фронт Змін", "Громадянська позиція" тощо) на окрузі №164 (центр виборчого округу: Збараж).

Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Із липня 2015-го був головою Міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради України "За тверезе майбутнє", до складу якого входили 77 народних депутатів України. І дотепер є членом громадського об'єднання "Рух Твереза Україна".

У 2019-му під час дочасних виборів до ВР програв Ігорю Василіву ("Слуга народу").

Одружений. Разом із дружиною Мар’яною виховує чотирьох синів: Гордія, Лук’яна, Богдана і Макара. Що ж до фінансової "спроможності" самого керівника облради, то, згідно з декларацією за 2019 рік, Михайло Головко вклався у президентську компанію свого "боса" на 148 тис. грн, при тому мав кредит у майже пів 650 тис. грн, а заробив разом з дружиною майже мільйон гривень.

Минуле і теперішнє

"Тернопільська обласна рада має стати місцем, де будуть враховувати думки всіх її мешканців. Поряд з тим, співпраця з Тернополем стане пріоритетом, адже успіх Тернополя – дасть розвиток всій області. Одним з пріоритетних завдань, які ми можемо вирішити в співпраці з містом – це запуск Тернопільського аеропорту", – отак про плани на посаді сказав сам Головко.

Правда, трохи раніше він же в одному з інтерв'ю сказав, що треба ліквідувати злочину систему облдержадміністрацій. Лише тоді обласна рада матиме вплив на усі сфери життєдіяльності області й зможе формувати стратегію розвитку, створювати індустріальні парки, співпрацювати з ОТГ, залучати інвесторів, визначати пріоритетні напрямки розвитку економіки, соціальної сфери.

"Немає місця взаємопоборюванням ОДА та обласної ради. Має бути реальна робота, бо через політичні протистояння потерпають жителі області. Команда "Свободи" на прикладі трьох успішних мерів показує, що може займатися не тільки політикою, а господаркою. Днями про свою перемогу на виборах мера у Кам'янці-Подільському заявив свободівець Михайло Посітко. З величезним відривом він випередив свого головного конкурента, місцевого олігарха, якого підтримував весь бізнес. Це приклад того, що представники "Свободи" здобувають авторитет реальними справами та твердою патріотичною позицією," – каже тепер вже обраний очільник Тернопільської ОР.

Чи вдасться Михайлові Головку проводити "тверезу" політику в регіоні, не перегнувши палку – питання відкрите, адже його громадська активність далеко не завжди обходилася без скандалів. У Головка є "свій" політичний шлейф. Йому, наприклад, пригадують події семирічної давнини, коли він завдав тілесних ушкоджень заступнику Тернопільської обласної державної адміністрації Петру Гочу у відповідь на відмову обладміністрації в проведенні в приміщенні вказаної установи зборів ВО "Свобода". Тоді справою займалася прокуратура. 

Чотири ж роки тому тоді ще нардеп Михайло Головко пообіцяв за необхідності судитися з нардепом Сергієм Лещенком за "безпідставні звинувачення" – коли Лещенко заявив, що "свободівці" були фігурантами "чорної бухгалтерії" Януковича. Однак, необхідності, вочевидь, так і не знайшлося.

Уже на цьогорічних місцевих виборах дружина Головка, яка має на комунальні землі приватну автомийку) стала депутатом міськради Тернополя, а його брат Назарій – депутатом облради. Такі "зв'язки" важко не помітити.  

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme