ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

За рік борги хмельничан за газ зросли в 20 разів

Віддалені райони Хмельницького можуть залишитися без газу через величезну заборгованість населення
Depo.
8 жовтня 2015 09:49
ФОТО: depo.ua
За рік борги хмельничан за газ зросли в 20 разів
За рік борги хмельничан за газ зросли в 20 разів

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі ПАТ "Хмельницькгаз", нарощування боргів у "Хмельницькгазі" розпочалося ще півроку тому, після семикратного підвищення тарифів на блакитне паливо.

Відтоді борги ростуть. Якщо рік-два тому боржників, які винні за газ більше тисячі гривень, в області можна було порахувати на пальцях, то нині таких - понад 20 тисяч.

На підприємстві запевняють: подібної ситуації ще не було, і прогнозують невтішні наслідки.

Як уже повідомляв раніше Depo.Хмельницький, головний постачальник газу в області вперше за 60 років не може гарантувати належне проведення опалювального сезону.

"При незадовільних розрахунках буде обмежуватися поставка природного газу на Хмельницьку область, - пояснює заступник голови правління ПАТ "Хмельницькгаз" Віталій Рейда. - Це призведе до того, що буде знижуватися тиск в мережі, багато опалювальних приладів не зможуть працювати і будуть відключатися".

Також існує ймовірність виникнення ситуації, коли віддалені мікрорайони обласного центру, Хмельницького або інших районів взагалі можуть залишитися без газу, оскільки спрацює система безпеки, яка відключить його, щоб не створити аварійну ситуацію при низькому тиску природного газу в мережі.

Нагадаємо, з жовтня для тих, хто обігріває свої оселі газом, діє пільговий тариф. Але лише ті, хто "вкладеться" у норму в 200 кубометрів, платитимуть 3,19 гривні за кубометр газу. Все, що перевищує такий обсяг, оплачуватиметься за звичайним тарифом - 7,19 гривні за кубометр.

Більше про стан розрахунків населення за послуги - на khm.depo.ua.