Вперше за 60 років "Хмельницькгаз" не може гарантувати готовність до опалювального сезону

Ситуація на Хмельниччині, як і в інших регіонах, критична. Опалювальний сезон під загрозою зриву

Вперше за 60 років "Хмельницькгаз" не мо…

Безперебійне та безаварійне газопостачання Хмельницької області, як і усіх областей України, напередодні опалювального періоду перебуває на межі зриву, - передає Depo.Хмельницький із посиланням на прес-службу ПАТ "Хмельницькгаз".

Про критичну ситуацію, що склалася на головному газопостачальному підприємстві області Depo.Хмельницький розповідав ще у серпні. Тоді на прес-конференції заступник голови правління постачання та обліку газу ВАТ "Хмельницькгаз" Віталій Рейда заявив про те, що підготовка до опалювального періоду 2015-2016 рр., робота аварійно-диспетчерських служб області, а також постачання газу та виплата заробітної плати кількатисячному колективу газівників краю опинилися на межі зриву.

Занепокоєння критичною ситуацією, що ставить під загрозу надійність функціонування газових мереж, висловили і учасники конференції 36 газорозподільних компаній держави, яка відбулася 24 вересня нещодавно у Києві. Участь у заході взяла і делегація ПАТ "Хмельницькгаз".

"Компанія уже тривалий час знаходиться у кризовій ситуації, адже діючі тарифи на транспортування природного газу економічно необгрунтовані, а середньозважений тариф 2015 року покриває лише 89,8% витрат товариства, тому 36 мільйонів запланованих витрат залишаються без джерел фінансування", - нарікають у "Хмельницькгазі".

Скрутне становище підприємства спричинене також і різким підвищенням ціни на блакитне паливо та небувалими боргами споживачів за спожитий газ, які склали на 1 вересня 2015 року уже понад 85 млн.грн.

Крім того, ситуацію поглибило й необгрунтоване зменшення норм використання газу. Водночас, від системної роботи ПАТ "Хмельницькгаз" залежить безперебійне та безаварійне газопостачання області, особливо напередодні опалювального періоду.

Втім, у компанії запевнили,що ПАТ "Хмельницькгаз" завершує підготовку до опалювального сезону, хоча за свою майже 60-річну діяльність, підприємство вперше зіштовхнулося з практично мінімальним фінансуванням та неможливістю в потрібному обсязі виконати усі необхідні роботи, затверджені Інвестиційною програмою.

Профспілка ПАТ "Хмельницькгаз" разом з іншими газорозподільними компаніями звернулися до Президента та Прем'єр-міністра України з проханням терміново особисто втрутитися в ситуацію, зокрема, провести відкриті слухання за участю керівників Міненерговугілля та НКРЕКП, а також привести тарифи на транспортування природного газу до економічно обгрунтованих, відобразити в тарифі зарплату працівників на рівні середньої по промисловості та не допустити банкрутства газорозподільних товариств.

Також розробити програму розвитку і модернізації газових мереж на 5 років та затвердити її на рівні Кабінету Міністрів

Про розвиток ситуації читайте на khm.depo.ua

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme