ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельничани можуть залишитися без газу вже восени

Близько 400 тисяч споживачів Хмельниччини можуть залишитися без газопостачання, а кількатисячний колектив газівників - без зарплат
Depo.
6 серпня 2015 15:02
ФОТО: depo.ua
Хмельничани можуть залишитися без газу вже восени
Хмельничани можуть залишитися без газу вже восени

Підготовка до опалювального періоду 2015-2016 рр., робота аварійно-диспетчерських служб області, а також постачання газу та виплата заробітної плати кількатисячному колективу газівників краю опинилися на межі зриву, повідомляє Depo.Хмельницький

Про це у ході прес-конференції заявив заступник голови правління постачання та обліку газу ВАТ "Хмельницькгаз" Віталій Рейда.

Він повідомив, що через неправомірне рішення НКРЕ змінився розподіл коштів на ринку природного газу. Це призвело до зупинки платежів між його учасниками.
Посадовець наголосив, що підприємство перестало отримувати кошти за транспортування природного газу, та нагадав, що саме тарифна виручка є єдиним джерелом надходжень коштів, за рахунок яких здійснюється вся виробнича діяльність товариства.

Проте в липні національна комісія з питань регулювання електроенергетики(НКРЕ) встановила такий алгоритм встановлення коштів, що ні ПАТ "Хмельницькгаз" ні ТОВ "Хмельницькгаз збут" не отримали коштів взагалі. Кошти від населення акумулювались на рахунку в Ощадбанку.

На сьогодні лише по ТОВ "Хмельницькгаз збут" на рахунках заблоковано понад 17,8 мільйонів гривень. Враховуючи те, що "Хмельницькгаз збут" працює лише з 01 липня п.р. як нове підприємство, то весь його статутний капітал був використаний на поповнення електронного рахунку ПДВ з метою своєчасної реєстрації та надання податкових накладних для споживачів-платників ПДВ.

В зв'язку з цим, товариство не зможе сплатити податки до бюджетів усіх рівнів, єдиного соціального внеску, ряду інших важливих виплат. Крім того, працівники "Хмельницькгаз збуту" залишаться без заробітної платні.

Правління ПАТ "Хмельницькгаз" прийняло рішення з 1 жовтня перевести своїх працівників на чотириденний робочий тиждень. П'ятниця тепер також буде вихідним. Віталій Рейда зазначив, що на сьогоднішній день у підприємства вже немає коштів на зарплату для працівників. Також значну частину працівників відправили у відпустки за свій рахунок.

Газовики наголошують, що для того аби зимою газопостачання було безперебійним необхідно вже зараз проводити підготовчі роботи: замінити та капітально відремонтувати 37 км. газопроводів, провести модернізацію ряду першочергових об'єктів систем газопостачання, замінити деяке обладнання. Проте через заміну алгоритмів розщеплення коштів у підприємства цих грошей немає.

Хмельничани занепокоєні, оскільки опалювальний сезон може бути зірвано, проте все ще мають надію на позитивне вирішення ситуації.

Більше про газопостачання читайте на khm.depo.ua