Найперша, світлодіодна чи блакитна: Якими головними ялинками може похвалитися Хмельниччина
Ялинка на майдані кожного міста стає чи не на місяць взимку головною прикрасою, місцем святкових гулянь, зустрічей і місцем радості. У кожному місті обласного значення цьогоріч є свої особливості
- Хмельницький
-
21 грудня 2019 16:00

Важко собі уявити новорічне свято без ялинки, без запаху хвойних гілочок, прикрашених розмаїттям іграшок та гірлянд, та без іскристих бенгальських вогнів та кольорового серпантину. Та й самі ялинки стають предметом гордості та хизування. "Захмарна" висота, чи "незліченно" коштовне вбрання лісової красуні, або ж дивовижно-чудернацькі інсталяції чи 3D-освітлення – ось що сьогодні є актуально для передноворічних "змагань". І саме за цими показниками щороку встановлюються нові "рекорди" святкових традицій.
Depo.Хмельницький зробив невеликий огляд того, що ж на Хмельниччині вигадали цьогорічі, і пропонує читачам поринути в калейдоском ялинок, ілюмінацій, мішури та позитиву.
Хмельницький
Головну міську новорічну 18-метрову красуню одягли цього року у нові прикраси і відкрили першою в Україні – 1 грудня. На гілках головної ялинки міста розвісили майже півтисячі срібних кульок, а вбрання-ілюмінація все більш стає схожим на конусоподібний екран телевізора.
З цьогорічних видовищних новинок – світлодіодна фотозона "2020" на вулиці Проскурівській у вигляді двох двійок і двох нулів – світлових тунелі. Ялинка у Хмельницькому стала не тільки першою запаленою в Україні, а й найвищою та "найбагатшою" новорічною красунею Хмельниччини.
Кам'янець-Подільський
А ось у Кам’янці-Подільському прикрасили дві великі новорічні ялинки. Одну – у парку "Героїв Майдану", як у році минулому, іншу – на площі "Польський ринок", як у році позаминулому. В центрі так званого Нового міста встановлена ще одна головна ялинка, яку вже десять років поспіль "збирають" із живих деревець. Цьогоріч вона складається із "місцевих", вирощених у районі, 400 ялин заввишки від 0,7 до 5 метрів. Вартість покупки обійшлася для міського бюджету в 50 тисяч гривень.
Нетішин
І в місті енергетиків дві зелені красуні. Прикрасили головну 20-метрову ялинку в червоно-золотавих тонах та яскравою ілюмінацією, а розмістили традиційно перед адміністративною будівлею виконавчого комітету Нетішинської міської ради. Новорічне дерево купили у Славутському лісгоспі за 4 тисячі гривень.
А ще місто отримало своєрідний комплімент від підприємця-мецената. Неймовірно гарна світлодіодна фігура у вигляді ялинки прикрашає проспект Курчатова та дарує перехожим святковий настрій. У темну пору доби інсталяція світиться яскраво зеленим кольором. Об’ємна новорічна прикраса дарує не лише гарні емоції, але й слугує для нетішинців та гостей міста чудовим місцем для пам’ятних фото з рідними і друзями.
Славута
Містянам головна ялинка міста дісталася взагалі безкоштовно. Тут теж знайшовся меценат, який і подарував 15-метрове новорічне дерево для проведення зимових свят. В День Святого Миколая відбулося урочисте її відкриття. З цієї нагоди в центрі міста організували розважальну програму, яку підготували творчі колективи міського Палацу культури, а вихованці Дитячої школи мистецтв та освітніх закладів міста взяли участь у фестивалі "Різдвяна зірка".
Шепетівка
Головну новорічну ялинку Шепетівки встановили на площі Шевченка і вона, на відміну від усіх інших в області, голуба. Блакитне дерево, яке становило загрозу будівлі та людям, зрізали біля Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 за заявою керівника навчального закладу та відповідно до рішення виконавчого комітету. І одразу ж встановили до свят, прибравши й засвітивши, як у більшості міст області, в День святого Миколая. Цьогоріч тут вперше розпочав роботу й Різдвяний ярмарок. Казкові персонажі розважали учасників свята веселими піснями та запальними танцями, а творчі колективи своїми виступами.
Старокостянтинів
Ялинку Старокостянтинова заввишки 18 метрів встановили на площі біля міської ради. Сюди ж і завітав 19 грудня на відкриття святий Миколай, що здійснював бажання малечі. А дорослих кличуть 1 січня о 1 годині на площу до міської ради на "Новорічну ніч" біля міської ялинки.
Трохи відступивши від сьогоднення, зауважимо: так було не завжди. Колись зелена ялинка не була символом Різдва чи Нового року в Україні. Традиція так зустрічати прийдешній рік прийшла із Німеччини, де існувала легенда про дерева, які зацвітали під час зимових холодів.
З часом цей гарний звичай став модним і поширився в багатьох державах, а близько XVIII століття дійшов і до наших країв. Відтоді ялинка не тільки стала невід’ємним атрибутом різдвяних свят, але й з кожним роком приміряла на себе все краще й краще вбрання.
Ялинки ставали все вищими, а прикраси для них – більш коштовними. І якщо спочатку хвойні дерева в шану легенді наряджали фруктами та зробленими руками квітами, то пізніше до ассортименту прикрас почали додавати пряники та солодощі. А ще пізніше – казкові позолочені шишки, коробочки з сюрпризами, горіхи і різдвяні свічки. А наприкінці XIX століття на зміну восковим свічкам прийшли й електричні гірлянди.
Міські ялинки, які встановлювались на майданах, прикрашались не тільки силами влади, але й іграшками та здобою від добропорядних громадян, якими могли частуватися у новорічну ніч діти з небагатих родин.
Але згодом зроблені руками іграшки змінялися фабричними скляними кулями та електричними гірляндами. Ще зовсім недавно школярі майстрували велетенські іграшки та гірлянди, витинали сніжинки й придумували серпантини.
Та прогрес невпинно робить свою справу. І, можливо, людство все-таки щось та втрачає, коли замість пахучої ялинки зі зробленими власноруч іграшками, прикрасами та ласощами, з'являються полівінілхлоридні ялинки з гаджето-моніторними 3D-декораціями, в яких вже важко вгадати новорічні символи давнього теплого сімейного свята.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 19:45На Хмельниччині в готелі вибухнула граната: Що відомо
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 12:56Посадовець прокуратури Хмельниччини не задекларував мільйони, - ДБР
- 12:48В жахливій ДТП на Хмельниччині загинув чоловік та 11-річний хлопчик ФОТО
- 14:48У Хмельницькому дістали з річки тіло невпізнаного чоловіка (ВІДЕО) Відео
- 09:55Ракетно-дроновий напад: Як відпрацювали Повітряні сили на Хмельниччині
- 11:31Житель Хмельниччини отримав три роки тюрми за ухилення від призову
- 11:12Під час нічної масованої атаки на Хмельниччині збили 22 БпЛА та 2 крилаті ракети
- 10:06 Вночі 27 червня ворог випустив по Україні 363 БпЛА та 8 ракет: В епіцентрі атаки був Старокостянтинів
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 14:20Перевірка стану оформлення біометричних документів: доступний сервіс без візиту до підрозділу
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 11:33Неповнолітній хмельничанин розтрощив могилу військового: Йому світить до 3 років за ґратами ФОТО
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"
- 23:25 На Хмельниччині затримали ексвійськового та його спільника за "вирішення питання" з ТЦК (ФОТО) ФОТО
- 12:19У Хмельницькому затримали жінку, яка передавала ворогу дані про військові об’єкти та виготовляла вибухівку
- 13:33Що треба знати, щоб обміняти ID-картку
- 12:16У Хмельницькому СІЗО перекрили канал постачання наркотиків
- 11:40Міноборони анонсувало штрафи за порушення військового обліку в "Резерв+"