Яких різдвяних традицій дотримуються у різних країнах Європи

Святкування одного і того ж свята у православних і католиків кардинально відрізняється

Яких різдвяних традицій дотримуються у р…
Традиції Різдва у Європі

У Європі існує сила-силенна кількість різних різдвяних традицій. Depo.Хмельницький зібрав найцікавіші та найдивніші традиції різних країн.

У Нідерландах діти чекають Чорного Піта, щоб розгорнути подарунки

Для багатьох дітей свята починаються по-справжньому тоді, коли можна розгорнути довгоочікувані подарунки, які чекають під ялинкою. В цьому сенсі діти Нідерландів, можна сказати, найщасливіші: вони відкривають свої різдвяні подарунки 5 грудня, після того, як ZwartePiet, або Чорний Піт, помічник Святого Миколая, принесе подарунки слухняним дітям.
Крім того, голландці часто долучають дітей до прикрашання вулиць різдвяним декором та малювання святкових картинок на захисних щитах.

Різдво у Нідерландах

У Швеції зводять солом'яного цапа

Казковий різдвяний цап, зроблений із соломи, - одна з давнішніх різдвяних та новорічних традицій у Швеції, яку вони намагаються зберегти. У місті Євле з 1966 року на головній площі щороку зводять цапа, 13 метрів у висоту та 7 метрів у довжину, який важить понад 3 тони. Першого ж року його підпалили невідомі, і з тих пір підпалювання Євльського цапа перетворилося на кшталт хуліганського спортивного змагання. З тих часів, як було спалено першого цапа у 1966 році, цапа руйнували вже 36 разів - переважно підпалювали, хоча один раз і збили автомобілем.

Різдво у Швеції

У Норвегії ховають свої віники та мітли

У Норвегії досі існують дивні традиції, натхненні стародавніми забобонами. Багато хто з населення у Святвечір ховає свої мітли, перед тим як засинати. Роблять це тому, що стародавні легенди стверджують, ніби то злі духи та відьми повертаються на Землю напередодні Різдва. Отже, якщо сховати віники та мітли, то можна залишити відьом і злих духів без транспорту, і вони не зможуть робити свої темні справи.

Стародавня українська традиція - прикрашати ялинку павутинням

Непопулярна й дуже давня різдвяну традиція - прикрашання ялинки павутинкою. Легенда розповідає, що в давні часи, жила дуже бідна жінка, яка не могла собі дозволити купити ялинкові прикраси. І ось, доки вона спала, павучки сплели для неї прикраси із золотого та срібного павутиння, для того щоб вона прикрасила ялинку, відсвяткувала Різдво та розбагатіла наступного року.

Також треба згадати про "першу зірку": за повір'ям, наймолодший із сім'ї має знайти на небі першу зірку, після того усі можуть розгортати свої подарунки. До речі, ця традиція також досить популярна й у Польщі.

У Чехії дівчата ворожать на Різдво чобітком

Ця традиція відома багатьом. У Чехії незаміжні жінки на Святвечір гадають за допомогою чобітка. Вони кидають свій чобіток через плече за огорожу. Якщо чобіток, який впав на землю, вказує на двері, це означає що дівчина знайде свою любов раніше наступного Різдва.

Різдво у Чехії

У Фінляндії святкування Різдва не проходить без сауни

Важливість сауни походить з давніх часів, коли вона вважалася оселею для різдвяного ельфа. Отже, фіни вірять в те, що різдвяний ельф, який ховається у сауні, є захисником сім'ї. Тож, у сауні запалюють освітлення, та паряться там кілька годин перед Різдвом.

Також фіни вірять, що Батько Різдва Йоулу Пуккі живе саме у Фінляндії, а не у Гренландії або ж на Північному Полюсі, як вірять, наприклад, данці.

Різдво у Фінляндії

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme