Як в Хмельницькому СІЗО готуються заколоти приборкувати 

Охоронці ДУ "Хмельницьке СІЗО", Нацгвардійці та надзвичайники вчилися спільно працювати у непередбачуваних небезпечних обставинах, які можуть виникнути з ув'язненими

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Як в Хмельницькому СІЗО готуються заколо…

З метою злагодження дій особового складу слідчого ізолятору із іншими силовими підрозділами під час можливого виникнення надзвичайних ситуацій на базі установи повели тактико-спеціальні навчання.

З десяток ув'язнених вирвалися з камер у Хмельницькому СІЗО, у них палиці й пляшки з невідомою сумішшю, - такою була легенда навчань, яку провели охоронці Держустанови спільно з Нацгвардійцями і навіть надзвичайниками. Короткий інструктаж бригад швидкого реагування та Нацгвардійців передує практичним навчанням. Що робити, аби придушити бунт, хто, в якому порядку і як діє – все швидко керівник навчань озвучує і переходять до вишколу. Ролі бунтівників виконують працівники СІЗО.

Головне завдання для бійців - витіснення ув'язнених, розміщення їх назад по камерних приміщеннях. Під час роботи вилучення найбільш активних учасників та заколотників. Навчання максимально приближене до реальних дій – ніхто нікого не шкодує, в хід йдуть палиці, пляшки з водою, пакети з молоком, не обходиться й без рукопашного бою.

Охоронці, намагаючись відтіснити бунтівників до стіни, по-одному їх забирають за щити. Хлопці з обох боків натреновані, то ж не вдається все зробити картинно просто. Доводиться й застосувати газ з балончиків. Оскільки в хід йшли димшашки й горіли шини – не забарилися приїхати й пожежники, долучившись до вишколу.

"Є питання над якими треба працювати постійно – в першу чергу це час прибуття, час – його треба скорочувати та відпрацьовувати моменти спільної взаємодії. Ув'язненні чи засудженні можуть бути озброєнні різними металевими предметами, підручними предметами, які вони можуть самі виготовити. Ну, і велика кількість ув'язнених та засуджених несе велику небезпеку. А ще - підпали, втечі," - каже старший інспектор ДУ "Хмельницький слідчий ізолятор" Сергій Волотюк.

Насамкінець переходять до роботи з технікою і собаками. Охоронці з нацгвардійцями наступають перед бронемашиною з бійницями. Поки бунтарі розгублені – службовий пес ловить по-одному непокірних.

Як каже перший заступник командира в/ч 3053 Нацгвардійців Дмитро Башта, навчання його бійці проходять щоденно. Головно це - приведення підрозділу в бойову готовність до виконання поставлених завдань, тренування по оповіщенню особового складу, збору. Відпрацювують і практичні дії в бойових порядках. А от вишколи що стосуються злагодження з підрозділами з інших структур - бувають рідше, а отже вони й найцінніші.

Чи не найважливіше при надзвичайних ситуаціях – екстренний збір та злагодженність всіх сил. Адже Хмельницького СІЗО розташоване в центрі міста поряд з купою зупинок і масами людей. До того ж – тут утримується близько півтисячі ув'язнених.

"Основна наша задача – це зберегти життя та здоров'я людей, як співробітників, так і засуджених, і ув'язнених. Такі заняття проводяться раз в квартал. І відбулися на належному рівні," - переконує заступник начальника Хмельницького СІЗО Вадим Остапюк.

Охоронці рідко показують свою роботу, але цим навчанням задоволені. Кажуть – справилися: силами групи швидкого реагування слідчого ізолятору та військовослужбовців військової частини 3053 Національної гвардії України ліквідовані умовні заворушення та протиправні дії ув’язнених. Обійшлося навіть без травмованих. А бійці пожежно-рятувальної частини ДСНС провели окремий інструктаж-нагадування із гасіння умовної пожежі.


 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme