Як під кригою піймати рибку: Поради фахівців

Зимова рибалка та її результативність залежить головно від снастей

Як під кригою піймати рибку: Поради фахі…
Секрети зимової риболовлі

Для справжнього рибалки лов риби приносить величезне задоволення в будь-яку пору року. Взимку можна ловити як з криги, так і з берега, якщо водойма не замерзла. Depo.Хмельницький ділиться з фанатами зимової риболовлі порадами рибоохоронного патруля.

Головна особливість риболовлі в цей час - вибір вудочки. В даний період найбільш часто використовуються вудки з блешнями, поплавкові вудки, зимові жерлиці, мормишки. Велику популярність у рибалок отримала вудка-"балалайка", яка дозволяє ловити на різній глибині і виявляється незамінною в пошуках риби по всій поверхні водойми.

Секрети зимової риболовлі

В зимовий період краще використовувати короткі вудки з котушкою, щоб можна було регулювати довжину волосіння. Такі вудки повинні бути зроблені з матеріалу, що дозволяє тримати їх голою рукою, оскільки риба взимку досить млява і потрібна особлива чутливість, щоб засікти клювання. Своєрідним амортизатором для вудки служить хлистик, який контролює амплітуду гойдання кивка, за допомогою якого можна швидко і ефективно розпізнавати навіть найслабше клювання. Під час зимової риболовлі також знадобиться плішня для висвердлювання лунок.

Крім якісного та зручного обладнання варто врахувати та особливості риболовлі на різні види риб.

Зимова риболовля на окуня

Секрети зимової риболовлі

Краща риболовля на окуня взимку - це перші декілька тижнів після встановлення льоду. Найкращий кльов тримається до кінця грудня. Пізніше окуня доводиться шукати по всій водоймі, але на великі відстані він не переміщується і зимує невеликими зграйками недалеко від берегів, затоплених ярів, в старих річищах річок. Найчастіше віддає перевагу ділянкам з твердим дном. Дуже холодна вода змушує цю рибу опускатися на глибину. Найкраще він ловиться на мормишку або прямовисну блешню. Для наживки варто використовувати дрібний мотиль, шматочки свіжої риби або черв'яка, личинки бабки тощо.

Зимова риболовля на карася

Секрети зимової риболовлі

Особливістю карася вважається те, що він може жити у воді з пониженим вмістом кисню. У більшості випадків, щоб пережити холод, він просто заривається в мул і впадає в анабіоз. У тих місцях, де кисню достатньо та присутня велика кількість інших видів риб, особливо хижих, карась проявляє активність і годується впродовж усієї зими.

Карась - досить теплолюбна риба і досить часто його можна зустріти в місцях виходу джерел з теплішою водою або поблизу електростанцій. Його можна ловити в тих само місцях, де зустрічаються окунь і плітка, які дуже чутливі до вмісту кисню.

Взимку карась клює обережно і повільно, його клювання можна не одразу помітити. Тому снасті для зимової риболовлі на карася повинні бути особливо чутливі. Він довго смакує наживку і далеко не завжди клює на неї. Найсприятливіший час для лову карася – ясна сонячна зимова погода чи відлига.

Зимова риболовля на коропа

Секрети зимової риболовлі

Лов коропа взимку відрізняється особливою активністю, як в природних водоймах, так і в місцях його штучного розведення. Він обирає водойми зі стоячою водою і мулистим дном, в яких може відчувати себе в безпеці. Його слід шукати біля дерев, що впали у воду, затоплених великих предметів, заростей очерету, неподалік електростанцій.

Для того, щоб улов взимку був хорошим, його потрібно підгодовувати ще з осені. Важливою особливістю коропа є те, що на підгодованих місцях він може годуватися незалежно від часу доби. Даний вид риб можна ловити на зимову вудку з мормишкою або світлою блешнею.

Зимова риболовля на щуку

Секрети зимової риболовлі

Взимку щуку непросто виявити під льодом, а ще складніше - витягнути на поверхню. Вона мешкає в глибоких ямах, біля корчів, каменів тощо.

Найактивніше клювання припадає на період першого льодоставу і відлиги. За рибальськими прикметами щука краще клює в похмурі дні з низькою хмарністю, ніж в ясну і морозну погоду. Взимку вона проявляє певну пасивність, тому впіймати її важко.

Клює вона дуже своєрідно - сильно і різко, тому від рибалки потрібна хороша реакція і вміння правильно та вчасно її підсікти. Добре ловиться на балансир, який за формою нагадує рибку, але особливо - на жерлиці з насадкою з дрібного карася, плітки або окуня.

Зимова риболовля на плоскирку

Секрети зимової риболовлі

Плоскирка добре ловиться на початку зими в річках, озерах та інших неглибоких водоймах. Хороше клювання можна спостерігати в місцях впадання інших річок і виходу джерел. Особливо зростає інтенсивність клювань ближче до весни, коли у водойми починає надходити велика кількість талої води.

Дізнатися чи є у водоймі плоскирка дуже легко. У найбільш ймовірних місцях її скупчення потрібно висвердлити кілька лунок і підгодувати рибу. Для підгодовування використовуються кульки з тіста. Таку приманку можуть взяти тільки плітка і плоскирка. Найактивніше клювання спостерігається пізно ввечері. Взимку для ловлі цієї риби слід обирати ті місця, де є хороший приплив кисню і свіжа вода, а течія не особливо активна. В теплу погоду плоскирка у великих кількостях зустрічається на мілководді неподалік від берега.

Принагідно, Хмельницький рибоохоронний патруль попереджає, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження на льоду. Для того, щоб повноцінно насолоджуватись зимовою риболовлею, не ставлячи власне життя під загрозу, необхідно дотримуватись основних правил поведінки на кризі.

Найбільш небезпечна крига - перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка. Перебуваючи на водоймі, для початку потрібно знайти стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, треба позначити з берега маршрут свого руху та перевірити заздалегідь чи немає підозрілих місць. Пам'ятайте, що безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см, а для групи людей товщина льоду повинна бути не меншою за 15 см. Лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де є водна рослинність. Обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme