Правда і міфи про погоду і кльов: Чому рибу можна зловити за будь яких умов

Розповідаючи про рибалку, треба обов'язково, хоч на трохи, перебільшити улов, інакше наступного разу зловиш менше

Правда і міфи про погоду і кльов: Чому р…

Рибалки мають чимало своїх прикмет, повір'їв та забобон. Про те, яким є вплив погоди на риболовлю, поділився з Depo.Хмельницький знаннями й досвідом керівник рибоохоронного патруля Хмельниччини Андрій Полудняк.

За його словами, клювати може у будь яку пору року і доби. За будь-яких умов можна зловити рибу, але не ту, що плановалося. А перш, ніж виходити на риболовлю, необхідно дізнатися особливості конкретного виду риби, яку хотілося б зловити.

Затяті рибалки, приміром, восени переконані, що добре ловиться риба в тиху похмуру погоду без опадів, з туманним серпанком. А ось під час вітру чи затяжної негоди – геть погано. Охоче клює щука. У теплі дні на донну вудку можна зловити карася, рідше — коропа. З настанням холодів, перед льодоставом, майже все життя на ставках завмирає. А ось за першого льоду починає брати окунь, не відстає від нього і щука.

І справді існують фактори, які впливають на поведінку риби – температура, вітер, атмосферний тиск, фази Місяця, геомагнітна обстановка.

рибалка ловить рибу

Затяті рибалки полюляють дощову погоду. Кажуть, що у дощ добре ловиться біла риба, особливо коли дощить довго і закінчуватися не збирається. Хижак же ловиться досить погано, що не можна сказати про сома або миня. Саме під час дощу і в нічний час ця риба ловиться найкраще.

У таку погоду вода активно насичується киснем. Причому рибалити можна не тільки під час дощу, але й одразу після нього. У цьому випадку період клювання значно збільшується.

Температура не впливає на улов взимку, адже під льодом вона фактчно однакова. Щоб збільшити улов, можна рибалити близько до об'єктів промисловості – заводи зливають у водойми теплу воду. Тому риба поводиться активніше і харчується протягом всієї зими.

Більш теплою є стояча вода або вода на мілководді. Але більшість видів риб не люблять дуже теплу воду та у спеку перестають клювати, і це треба врахувати у теплі пори року. Тоді краще обирати для риболовлі прибійні берега: в цих місцях більше кисню, і риба подчувається краще.

У зимовий період вітер абсолютно не впливає на активність клювання. А ось в інший час сильно впливає на улов.
У весняні місяці найкраще вибирати погоду з теплим вітром. Влітку ж навпаки: варто обирати північний вітер, він знижує температуру води, і риба починає активно харчуватися, а значить, і улов буде більше. Восени ж знову варто вибирати теплу погоду і теплий вітер.

Найбільше на клювання впливає атмосферний тиск. Найсприятливішим для риболовлі вважається тиск 760 міліметрів ртутного стовпа, і температура повітря в межах 15° С. 

Фаза Місяця більше впливає на харчування риби в невеликих водоймах, ніж у великих. Кожен окремий вид по-різному залежить від фази Місяця, але більшість риб активізуються на 10 і 20 день місячного циклу. А ще, виходячи з інтенсивності електромагнітних полів Сонця, можна розраховувати на ефективність риболовлі. Найкраще ловиться в той час, коли показники електромагнітного поля починають зростати. А після того, як інтенсивність зупиняється, то і риба перестає клювати.

рибалки на човнах

"Щоб збільшити улов, необхідно одночасно враховувати кілька параметрів погоди і виходити на риболовлю в сприятливий період. Саме сприятлива погода, надійні снасті і правильно підібране місце допоможуть отримати хороший улов, – каже Андрій Полудняк. – Разом з тим, завжди треба й дотримуватися правил: лише тоді буде що ловити у водоймах".

Ну і, звісно, як стверджують риболови, розповідаючи іншим про минулу рибалку, треба обов'язково, ну хоч на трохи перебільшити улов, інакше наступного разу зловиш менше, а в наступний раз – ще менше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"