Як хмельницькі старшокласники "порох нюхали"

Завершився триденний вишкіл одинадцятикласників, що відбувся на базі Національної академії прикордонних військ

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Як хмельницькі старшокласники "порох нюх…

Сім сотень хмельницьких старшокласників взяли участь у вишколі, що відбувся на базі НАДПСУ. Так вперше "із порохом" завершили вивчення шкільного курсу "Захист Вітчизни".

Урочисте шикування на плацу - так розпочалися триденні збори для хмельницьких випускників. Насамперед - напутні слова та показовий виступ прикордонників.

Як розповідає заступник ректора НАДПСУ з навчальної роботи Сергій Псьол, школярі вивчали питання вогневої підготовки, загальної тактики, радіаційно-хімічного бактеорологічного захисту, тактичної медицини. Ознайомилися із сучасною технікою, яка є в прикордонній службі, з технічними засобами охорони кордону.

Школярі пройшли обов'язковий інструктаж з техніки безпеки. Далі старшокласників на три дні розприділили на 30 взводів. За кожним закріпили офіцера, вчителя зі школи та курсанта-третьокурсника. Такими підрозділами хлопці і опановували військове мистецтво та набиралися патріотичного духу вже на полігоні академії.

"Головна суть - це виховання патріота, виховання справжнього українця, виховання в ньому почуття обов'язку захищати українську державу, коли виникне необхідність, - зауважує хмельницький міський голова Олександр Симчишин і зізнається: - Якби в мої роки були такі навчання, я б був дуже щасливий."

Щодня в старшокласників було по п'ять 45-хвилинних занять, але то не уроки, а реальний вишкіл, який мало чим відрізняються від тренувань курсантів військового "вишу".

За словами ректора НАДПСУ Олега Шинкарука, у ВНЗ готувалися до роботи зі школярами. Загалом же з молоддю тут працюють системно.

"Ми розуміємо, що це - діти, і це - зброя: бойова зброя, бойові набої. Тому всі заходи безпеки нами передбачені, - каже Олег Шинкарук. - Ми добре знаємо контингент випускників, бо ж займаємося і профорієнтаційною роботою".

Він пригадує, що саме такі військово-патріотичні заняття колись визначили цого долю: "Я пішов в воєнкомат і записався до війська, До цих пір служу."

Курсанти-третьокурсники НАДПСУ, що курують учнів, кажуть про досить пристойну шкільну підготовку своїх підопічних. А завдання майбутніх прикордонників цими днями - організувати злагодженість дій і дисципліну серед учнів, щоб кожен міг отримати якомога більше корисної інформації та практики.

"Видно, що вони підготовлені, видно, що в школі певна робота поводиться. Вони знають команди, володіють зброєю, вміють споряджати набої. Школярі знають чого сьогодні сюди прийшли, що хочуть," - ділиться своїми враженнями від спілкування третьокурсник Сергій Юрченко.

Самі ж учні із задоволенням беруть участь в військово-патріотичних зборах. Хоча кожен по-своєму сприймає ситуацію. Хтось прийшов позаправлятися в стрільбі, хтось - закріпити теорію. Є й такі, хто планує в подальшому обрати військову професію.

Задоволені й шкільні вчителі. Для них це також вперше - привести дітей на справжній військовий полігон.

"Діти готувалися і подумки вже пару тижнів були тут - на полігоні. На підставі цих занять ми будемо їх оцінювати окремо: перший семестр, другий семестр і безпосередньо за тактико-стройові заняття," - ділиться емоціями полковник в запасі і вчитель предмету "Захист Вітчизни" ЗОШ №12 Віктор Спринчак.

Започатковану ініціативу планують продовжити і наступного року.

В академії ж готові примати і учнів з області. А їх досвід обіцяють запровадити й в інших військових "вишах" України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme