Як безболісно адаптуватися до "зимового" часу

Перехід на "зимовий" час придумали для того, щоб люди змогли отримувати більше денного світла. На думку лікарів, вплив сонця на стан здоров’я досить важливий

Як безболісно адаптуватися до "зимового"…

Цієї неділі, 25 жовтня, традиційно о 4-й годині ранку стрілки годинників українці переведуть на одну годину назад. "Зимовий" час деякі люди сприймають досить важко, адже приходить період, коли на роботу йти — темно, і з роботи — теж темно. Психолог ГУНП в Хмельницькій області Валентина Адамів, розповіла Depo.Хмельницький декілька порад, які допоможуть адаптуватися до часових змін.

"Такий тривалий похмурий, та ще й холодний, часом з дощами й туманами, період часто-густо провокує осінню нудьгу, депресивні настрої, що загрожує психосоматичними розладами, – каже психологиня. – Взагалі, перехід на зимовий час було впроваджено для того, щоб люди змогли отримувати більше денного світла взимку, коли ніч стає довшою, а день, навпаки, коротшим. Адже вплив сонця на стан здоров’я теж не варто недооцінювати."

Чому осінь "заганяє" в депересію

Сонячне світло – один з факторів, що керує більшістю біологічних процесів в організмі. Якщо з’являється брак світла і зменшується рівень вітаміну D, це має певні негативні наслідки для здоров’я.

Аби максимально уникнути дискомфорту, варто дослухатися до елементарних порад. Якщо під кінець робочого дня стає темно, а організм мимоволі перелаштувався на відпочинок, тоді працювати стає незручно, і складається враження, що доводиться затримуватися на роботі. Тож слід намагатись залишити приємну легку частину роботи на вечір, а не мучити в цей час організм важкою аналітичною працею.

Як просто вирішити проблему

Варто чимось себе потішити в ці дні – зробити якусь давно омріяну покупку чи поласувати чимось смачненьким, дозволити організму виробляти ендорфіни – гормони щастя.

Ще до переведення часу треба почати лягати спати трохи пізніше. Це допоможе поступово зміщувати ритми сну і синхронізувати їх зі зміною часу. "Спробуйте також оптимізувати фізичні і емоційні навантаження, дотримуватися здорової дієти, збільшити час прогулянок на свіжому повітрі, намагайтеся не спати напередодні вдень і мінімум за годину до сну варто припинити користуватися гаджетами," – радить Валентина Адамів.

Допоможуть гармонізувати тіло й душу тепла ванна, масаж або медитація ввечері. Вони знімають напругу, втому, допомагають швидко заснути й легко прокинутися вранці. Адже, важлива умова адаптації — якісний сон. Дорослій людині для повноцінного відпочинку треба не менше 7-9 годин сну, для дітей – 9-10 годин.

Організм зазвичай звикає до нового режиму лише за два-три тижні, тож не варто чекати швидких результатів. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme