Вулиця честі: На Хмельниччині увіковічили ім'я полеглого старлея

Рідну вулицю загиблого Олександра Дзюбелюка край села Каскада назвали його ім'ям

Вулиця честі: На Хмельниччині увіковічил…

Війна буде повторюватися до тих пір, поки питання про неї буде вирішуватися не тими, хто помирає на полі бою. Війна... Вона ніколи не змінюється, а за спиною у неї завжди безліч трун та кров найкращих, найдостойніших та найсвідоміших краян.

На жаль, цю сумну істину вкотре підтвердили і трагічні урочистості у Каскаді Новоушицького району Хмельниччини. Адже біля батьківської хати, край села, вшанували полеглого захисника вітчизни Героя-прикордонника старшого лейтенанта Дзюбелюка Олександра. Власне, на його честь вулицю, на який він народився, виріс, змужнів та навчився любити Україну, назвали його ім'ям. Відтак, колишня Лісова відтепер - вулиця Олександра Дзюбелюка.

Народився Олександр 23 липня 1990 року. Закінчив майбутній герой Новоушицьку школу. А у 2007 році вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, де і отримав базову вищу освіту за фахом автомобільний транспорт, офіцер управління основними підрозділами охорони державного кордону.

Розпочав свою службу вояк у Могилів-Подільському прикордонному загоні у 2011 році, а за два роки вже став заступником начальника мобільної прикордонної застави "Могилів-Подільський".

Бойові побратими Олександра згадують, що "старлей" завжди був активним і цілеспрямованим, відповідальним та уважним, - справжнім фахівцем військового мистецтва. Однією з яскравих рис прикордонника було уміння спілкуватися з людьми, відчувати їхні потреби.

Водночас, це не заважало йому проявляти вимогливість, коли справа торкалась служби. Його поважали, любили, йому довіряли.

Та війна завжди забирає найдостойніших з нас. На жаль, саме так сталось і з Олександром.

Про відділ прикордонної служби "Довжанський", що на Луганщині, усі дізналися спекотного літа 2014 із новин, які висвітлювали перебіг неоголошеної війни. Ця застава два місяці героїчно тримала оборону. Під час масованих обстрілів "градами" та важкою артилерією з території Росії.

"Протягом червня-серпня нас постійно "накривали" мінометними та артилерійськими обстрілами як з боку Росії, так і з території нашої держави. На жаль, 27 липня одразу два артснаряди влучили у окоп, де, крім Олександра, були ще троє наших побратимів. Усі вояки загинули на місці", - розповідає начальник мобільної патрульної застави "Могилів-Подільский", майор Олександр Тимощук.

А лише за три дні до загибелі старлею виповнилося 24 роки...

Вшанувати подвиг бійця прийшли родичі, друзі, побратими, представники прикордонної академії ім. Богдана Хмельницького, офіцерський склад Могилів-Подільського прикордонного загону, де служив юнак, керівництво району, односельці.

"Під час АТО на Сході нашої держави загинули 67 прикордонників. Вісім з них - це випускники нашої академії. І, ви знаєте, це найкращі випускники. Курсант Дзюбелюк, ще у академії вирізнявся своєю активною життєвою позицією. Ще під час стажування у Миколаєві він на кораблі виявив контрабанду. Саме завдяки таким хлопцям ми опираємося цій навалі. Тому у школах області ми ініціюємо "рейд пам'яті" впродовж травня на честь Олександра Дзюбелюка, аби його подвиг, мужність та героїзм у захисті кордонів Вітчизни стали для молодого покоління прикладом патріотизму", – наголосив ректор Хмельницької прикордонної академії генерал-майор Олег Шинкарук.

А табличку із назвою вулиці відкрили його бойові побратими.

Відтак, завдяки вулиці честі пам'ять про Героя-старлея збережуть для нащадків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme