В Японії помирають членистоногі, що не видозмінювалися 450 мільйонів років

Чому гинуть мечохвости ніхто не знає
Depo.
16 вересня 2016 20:28
ФОТО: depo.ua
В Японії помирають членистоногі, що не видозмінювалися 450 мільйонів років
В Японії помирають членистоногі, що не видозмінювалися 450 мільйонів років

Мечохвости майже не змінилися за 450 мільйонів років, а тепер почали вимирати, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Quarz.

Несподівано в цьому році в Японії померло набагато більше мечохвостів, ніж зазвичай. Чому це сталося, вчені не знають, але не виключено, що у всьому винна людина.

Мечохвости пережили п'ять масових вимирань, в тому числі і масове пермське вимирання 250 мільйонів років тому, коли загинули 96% всіх морських видів.

Оскільки мечохвости за останні сотні мільйонів років майже не змінилися, принаймні зовні, їх називають живими копалинами. Живі мечохвости за виглядом нічим не відрізняються від тих, що знаходять у відкладах.

Кожен рік мечохвости виповзають на берег у японського міста Кітакюсю, щоб відкласти яйця. Зазвичай з приблизно двох тисяч пар гинуть 50-60 членистоногих. У 2016 році загинуло - близько 500.

В Японії помирають членистоногі, що не видозмінювалися 450 мільйонів років - фото 1

"Може бути, це через підвищення рівня моря у зв'язку з глобальним потеплінням, брак місць для кладки яєць і недостатнього харчування, - каже дослідник з Університету Кюсю Киоке Хіроко. - Нам потрібно бути уважними, щоб встановити причину."

Дослідники відзначають, що мечохвости досить пізно досягають статевого дозрівання, тому загибель відразу 500 особин - це серйозний удар. Мечохвости живуть близько 20 років, а починають відкладати яйця приблизно на 9-12-й рік життя.

В Індії, де мешкають два з решти видів мечохвостів, також знижується кількість особин в популяції. На недавньому зібранні Міжнародного союзу охорони природи заявили, що через руйнування звичного середовища проживання мечохвостів вони можуть опинитися на межі знищення.

Не сприяють зростанню популяції мечохвостів і люди. Кров цих членистоногих використовується для лабораторних досліджень. За оцінками дослідників, особини, у яких забирають кров, вмирають раніше.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт