У США серед семи тисяч робіт майстрів, найкращою визнали квілт кам'янчанки Наталії Лашко

Роботи подільської майстрині експонувалися на міжнародному фестивалі печворку

У США серед семи тисяч робіт майстрів, н…

Роботи майстрів клаптикового шиття України уперше в історії показували на 45-му ювілейному Міжнародному фестивалі печворку в Х'юстоні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "24канал".

І ось, серед семи тисяч робіт з усіх куточків світу, роботу (квілт)  Наталії Лашко з Кам'янця-Подільського визнано найкращою. Найвищу нагороду в номінації "Інноваційні клаптикові техніки" з призовим фондом у 5 тисяч доларів віддали українській майстрині.

Крім роботи-переможця, на цьому фестивалі було представлені ще дві роботи українських майстринь – Наталії Сафонової та Мірі Цой.

Наталія Лашко – одна із шести людей в світі, яка володіє технікою вишивки соломою, яку вона застосовує в клаптиковому шитті для створення унікальної краси портретних картин і клаптикових композицій. Її квілти дають відчути глибину української душі та культури у візуальних образах. І тепер Наталія Лашко, як переможець, отримала можливість експонувати свої роботи у провідних музеях США та на профільних фестивалях і виставках протягом 2020 року.

В Україні ж фестиваль печворку отримав нову локацію – виставкові площі у Великій лаврській дзвіниці, двічі на рік – у травні та вересні.

І у той час, коли українські майстрині своїми виробами підкорили найбільший у світі фестиваль печворку в США, у Києві, у Великій лаврській дзвіниці, відбулася виставка "Осінь в стилі печворк". Тут було презентовано 98 арт-об'єктів: квілтів та клаптикових виробів визнаних майстринь печворку Наталії Лашко, Тетяни Богачук, Ганни Бовсуновської, Наталії Сафонової та Тетяни Левченко. Також уперше на фестивалі печворку в Україні експонувалася колекція авторських квілтів відомої американської майстрині Ронди Денней, виконаних у техніці пігментного фарбування тканин та художнього квілтингу.

Центральним експонатом виставки став квілт Наталії Лашко "І постане Архангел Михаїл, той, що стоїть за синів народу твого", який був пошитий вручну і матеріялом для цього квілту послугувала військова амуніція бійців АТО, які повернулися з війни додому.

Нагадаємо, що нещодавно на Хмельниччині визначили переможця обласної премії імені Ніни Косарєвої, якою стала майстриня писанкарства Світлана Делікатна.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme