Унікальну пам'ятку архітектури Хмельниччини квапляться врятувати до нового року

На ремонтні роботи Аріанської вежі виділили понад 340 тисяч гривень

Унікальну пам'ятку архітектури Хмельничч…

Ямпільська громада поспішає врятувати Аріанську вежу-каплицю на Білогірщині до нового року, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на газету "Є".

На відновлення унікальної пам’ятки XVII століття – Аріанської вежі-каплиці біля села Тихомель на Білогірщині, навесні з обласного бюджету Ямпільській ОТГ було виділено понад 340 тисяч гривень. За ці кошти запланували змонтувати оснащення довкола будівлі, спорудити захист від дощу та снігу, щоб захистити будівлю від повної руйнації, бо існує загроза падіння даху.

Але щоб освоїти кошти, забракло кількох відповідних підписів Мінкульту. І якщо кошти не освоїти цього року, то їх прийдеться повернути назад до бюджету.

В обласної раді запевняють, що на сьогодні усі відповідні дозволи на проведення протиаварійних робіт в Мінкульті таки видав. Питання в тому, наскільки оперативно спрацює громада.

Насправді, роботи, як такої, небагато. Укладено договір з фірмою, яка виконуватиме протиаварійні роботи. Перших 100 тисяч уже перераховані на закупівлю необхідних матеріалів. Ремонтники сподіваються, що з 20 грудня вони все ж приступлять до будівельних робіт на аріанській вежі-каплиці і встигнуть освоїти усі виділені кошти на порятунок пам’ятки.

Для довідки: Аріанська вежа-каплиця на Білогірщині – унікальний пам'ятник сакральної архітектури. Єдина подібна споруда в Україні. Побудував Авраамом Сенютою, послідовником аріанства. Каплиця розписана фресками. Згодом вона стала родовою усипальницею. Кажуть, там навіть збереглися гаки, на яких, на думку експертів, було підвішено труну одного з Сенют. Вежа збереглася в руїнах.

Нагадаємо, що у жовтні у Чорному острові п ід двором старої ратуші археологи знайшли підземні ходи та цілі галереї.  

     

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"