UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сенсаційну знахідку зробили археологи у Чорному острові

Під двором старої ратуші археологи знайшли підземні ходи та цілі галереї

Сенсаційну знахідку зробили археологи у…

У дворі ратуші у Чоному Острові, де раніше було волосне управління, археологи досліджують нещодавно відкриті підземні ходи та галереї, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на газету "Є".

Раніше на цьому місці, крім ратуші, знаходились заїжджий двір з готелем, магазини та ще й стайня. До не давна все це перебувало в приватних руках, але не байдужа до свого минулого громада викупила цю площу та замовила археологічні дослідження.

Керівник археологічної експедиції Павло Нечитайло каже, що найцікавіше, що відкрили археологи, в самій споруді – це підвали XIX століття, які з’єднані з іншими спорудами галерейного типу, що ведуть у напрямку палацу Пшездецьких та в напрямку костьолу. Вони добре збережені, муровані з цегли, але ще не розчищені. Та ці роботи, вважає керівник експедиції, ще попереду. Як і встановлення часу, до якого відноситься пам’ятка. І чи були тут якісь споруди ще більш раннього періоду.

В першому шурфі, археологічна експедиція вже відкрила кілька рівнів перебудови. Шар радянської доби, коли там розміщувався кінотеатр. Під ним знаходиться рівень підлоги XIX століття, це час, коли тут знаходилися торгові ряди і заїжджий двір. І зараз досліджується шар XVII-XVIII століття, в півтора метри.

А ще на місці розкопок знайшли фрагменти посуду, пічні кахлі VII століття та залишки глиняної обмазки, що говорить про торгові ряди знаходились саме тут. Археологи мають намір прокопати ще близько двох метрів вглибину, сподіваючись, що найцікавіше їх чекає попереду.

Чорний Острів згадується в джерелах ще з XIV століття і попередні дослідження відкрили рештки оборонного валу. А це значить, що місто було укріплене ще в Литовські часи. Це дає надію дослідникам на знахідки культурних нашарувань доби Коріатовичів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"