Україна завершила транскордонні консультації по проекту добудови двох енергоблоків ХАЕС

Поки точно не відомо, коли дане рішення буде прийнято на засіданні Кабінету Міністрів

Україна завершила транскордонні консульт…

Міністерство екології та природних ресурсів (Мінприроди) завершило транскордонні консультації з європейськими державами з приводу проекту добудови енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС, що необхідно в рамках процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД), повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ExPro.

"Вони схвалили законопроект (Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності – ред.), але там є умови, які стосуються екологічного звіту. Зараз всі матеріали ми підготували, проведенні всі транскордонні консультації. Ми очікуємо на цьому тижні отримання звіту. Був направлений запит до Мінприроди, для того, щоб вони прискорили підготовку цього звіту. Вони відповідальні за це", - заявила заступниця директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля Світлана Кульчицька.

Кульчицька додала, що в законопроекті про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС вказано тип реакторної установки ВВЕР-1000, а також прописано виділення 10% від вартості добудови енергоблоків на розвиток 30 кілометрової зони спостереження навколо Хмельницької АЕС.

Однак, за її словами, точно не відомо, коли дане рішення буде прийнято на засіданні Кабінету Міністрів.

"Це залежить від того, як швидко будуть зроблені ці звіти. Ми насправді хочемо, щоб це було якнайшвидше. Вже проведенні всі можливі консультації. Якщо це буде через тиждень-два, то буде чудово", - уточнила Кульчицька.

Законопроект про добудову третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС поетапно проходить процес підготовки та вже погоджений зі всіма органами виконавчої влади.

Наприкінці липня 2018 р. Кабінет міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування добудови енергоблоків ХАЕС вартістю 72,4 млрд грн. Згідно документу, встановлена електрична потужність двох енергоблоків становитиме 2094 МВт. За оцінками "Енергоатому", завершення будівництва третього та четвертого блоків ХАЕС дасть додаткову генерацію електроенергії в Об'єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт-год на рік.

Ці два проекти визначені як стратегічні: "На Хмельницькій АЕС знаходяться на старті два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави - Енергетичний міст "Україна-ЄС" та проект добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook