Законопроект про добудову енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС вже фактично погоджений у владі

Добудувати енергоблоки планують за допомогою реалізації проекту "Енергетичний міст "Україна-ЄС"

Законопроект про добудову енергоблоків №…

Законопроект про добудову третього та четвертого енергоблоків Хмельницька АЕС поетапно проходить процес підготовки та на сьогодні він вже погоджений зі всіма органами виконавчої влади, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу підприємства.

"Урядом схвалено ТЕО добудови енергоблоків, найближчими днями ми плануємо завершити оцінку впливу на довкілля і отримати позитивний висновок Мінприроди, наразі розроблено і погоджено з центральними органами виконавчої влади законопроект "Про розміщення, проектування і будівництво енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС", завершується його правова експертиза в Мін'юсті і ми сподіваємося, що після схвалення уряду він буде розглянутий як невідкладний і прийнятий Верховною радою," - сказав на нараді, що відбулася на ХАЕС за участі Петра Порошенка,  очільник "Енергоатому" Юрій Недашковський.

Добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС планують за допомогою реалізації проекту "Енергетичний міст "Україна-ЄС". Останній передбачає збільшення потужності на енергоблоках українських АЕС, від’єднання від енергосистеми України другого енергоблоку ХАЕС і експорт виробленої ним електроенергії в Польщу та Угорщину. Експортний контракт має стати запорукою отримання кредитного ресурсу для будівництва двох енергоблоків.

Крім того, на початку листопада 2017р "Енергоатом" отримав від "Китайської національної ядерної корпорації» (CNNC) і "Індустріального комерційного банку Китаю" (ICBC) пропозицію з надання кредитних коштів та технологій для завершення будівництва двох енергоблоків станції.

Наприкінці липня 2018р Кабінет міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування добудови енергоблоків ХАЕС вартістю 72,4 млрд грн. Згідно документу, встановлена електрична потужність двох енергоблоків становитиме 2094 МВт. За оцінками "Енергоатому", завершення будівництва третього та четвертого блоків ХАЕС дасть додаткову генерацію електроенергії в Об'єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт-год на рік.

Нагадаємо, президент визначив ці два проекти  як стратегічні: "На Хмельницькій АЕС знаходяться на старті два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави - Енергетичний міст "Україна-ЄС" та проект добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook