У Хмельницькому для майбутніх прикордонників будують шмат кордону

Офіцери Національної академії держприкордонслужби на чолі з ректором пройшли усю лінію розмежування: від Красної Талівки у Луганській області до Троїцького на межі Харківської

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
У Хмельницькому для майбутніх прикордонн…

Група прикордонників НАДПСУ повернулася з району проведення АТО, де окрім безпосередньої участі в її проведенні, промоніторили роботу офіцерського складу, який чи не в повному складі, принаймні до полковників, сьогодні є випускниками "вишу".

За словами офіцерів, наразі фіксується сезонне більшення пасажиротранспортних потоків через лінію розмежування на КПП Станично Луганська, Гнутово, Новотроїцьке.

Багато людей переміщуються на територію України з тимчасово непідконтрольних територій. Здебільшого йдуть за дешевими продуктами, за оформленням та отриманням пенсій та інших соціальних виплат.

"Ми виконували завдання безпосередньо в прикордонних нарядах, і були вартовими шлахбаума, і вартовими на контрольних постах, постах спостереження та блокпостах в тому числі й першого рубежу. Працювали практично на всій лінії розмежування. Ми розпочали роботу на стику Донецького та Бердянського прикордонних загонів і дійшли аж до стику Луганського та Харківського загонів - тобто відпрацювали всю лінію зіткнення. Ознайомилися з особливостями охорони державного кордону, - каже ректор НАДПСУ, генерал-майор Олег Шинкарук.

За його словами приділили увагу моніторингу вивчення діяльності офіцерів на всіх посадах. "Перевірили як офіцери на різних посадах виконують службово-бойові завдання - власне таке було наше завдання," - уточняє генерал.

Разом з тим, як каже, взяли на озброєння для себе багато чого - що потрібно негайно ввести в освітній процес задля покращення підготовки офіцерських кадрів. "Ми вивчали також і технології службово-бойових завдань, виконуючи самі їх, вивчаючи чого ще немає в нашому навчальному процесі," - ділиться побаченим Шинкарук.

За словами ректора, міняються умови в АТО, міняються органи держприкордонслужби, змінилися завдання, технології виконання завдань - все це відчули на собі. Відтак одразу й вводитимуть все необхідне в навчальні програми й плани.

"Раніше класичною вважалася західна ділянка кордону, тепер же з'являється нова класика - принцип розумного кордону. В Харківському загоні ми побачили нові технології, систему європейського валу, нові технічні засоби, - розповідає Олег Шинкарук. - Власне на самому кордоні накопичена сучасна техніка, камери відеоспостереження і не тільки - відтак служба несеться практично в приміценнях. За допомогою новітніх засобів весь кордон проглядається на моніторах. Саме такими засобами вже розпочали і мають обладнати весь державний кордон України."

Всі ці нові технології збираються запровадити вже з вересня, тобто курсанти, вивчатимуть їх в академії. "Адже академія не може існувати окремо від органів охорони держкордону, бо то єдиний організм, навіть якщо то - лінія зіткнення, - переконаний очільник вишу. - Наш навчальний процес постійно модернізується, постійно вдосконалюється, внояться корективи відповідно від ситуації на кордонах - як східного так і західного."

Відтак в НАДПСУ продовжують вдосконалювати військово-прикордонну компоненту. Навчальні плани академії складаються з нормативної частини та вибіркової. Якраз друга й є військово-прикордонною складовою, яку ввели два роки тому для вивчення курсантам. "Насьогодні у нас є все обладнання, але терміново потрібно розбудувати класичну ділянку класичного інженерно-фортифікаційного облаштування держкордону, як воно є зараз на рубежах нашої Батьківщини," - резюмує результати тритижневого відрядження в район АТО Олег Шинкарук.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme