У Хмельницькому українці та поляки вшанували жертв радянських репресій (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Делегація з Польщі разом з українцями, посадовцями та діаспорянами провели короткий молебен та запалили лампадки

У Хмельницькому українці та поляки вшану…

Скорботні заходи приурочили роковинам завершення радянських репресій, Антипольської операції НКВС та голодоморів, передає Depo.Хмельницький.

Представники Польського Інституту національної пам'яті, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дам'ян Цярціньскі, високопосадовці облдержадміністрації та облради, архіваріуси Хмельницької області, єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський та діаспоряни прийшли до "Ангела скорботи".

Присутні помолилися за душі невинноубієнних, схилили голови в болючій скорботі, поклали корзини з квітами, запалили лампадки.

Нагадаємо, у рамках відзначення 80 річниці завершення Антипольської операції НКВС, унаслідок якої в 1937-1938 роках були репресовані тисячі поляків, що мешкали на Хмельниччині в області перебуває делегація з Польського Інституту національної пам'яті та Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дам'ян Цярціньскі.

Сьогодні в Гречанах освятять унікальну каплицю пам'яті жертв радянських репресій. У каплиці мучеників замість Ісуса на 14 стояннях Хресної Дороги - сцени з життя репресованих радянською владою: дорога до таборів смерті, важкі роботи на засланні, страждання людей.

А напередодні Кам'янец-Подільському національному університету ім. І. Огієнка передали з Інституту національної пам'яті Польщі копії архівних документів про невивчений період перебування у Варшаві Івана Огієнка - засновника і першого ректора університету.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook