Унікальну каплицю пам'яті жертв радянських репресій освятять сьогодні у Хмельницькому (ВІДЕО)

У каплиці мучеників замість Ісуса на 14 стояннях Хресної Дороги - сцени з життя репресованих радянською владою: дорога до таборів смерті, важкі роботи на засланні, страждання людей 

Унікальну каплицю пам'яті жертв рад…

Каплицю присвячену жертвам радянського тоталітарного режиму від 1917 до 1991 року, жертвам політичних репресій, переслідувань за віру і національність, а також жертвам Голодомору 1932-33 років, освячують сьогодні в обласному центрі, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням Сredo.

У каплиці на Гречанах при парафії святої Анни РКЦ розташований унікальний стінопис "Страшний Суд" про другий прихід Христа на землю у славі розміром 6 метрів на 5,55 метра та символічний хрест, у який вмонтовано зображення Туринської Плащаниці. Автор розпису - львівська мисткиня Августина Красій.

На стінах каплиці розміщено Хресну Дорогу. Зазвичай це 14 зображень, які змальовують останні години життя Христа перед Його смертю на хресті: засудження та дорогу на Голгофу. У каплиці мучеників замість Ісуса на 14 стояннях можна побачити сцени з життя репресованих радянською владою: дорога до таборів смерті, важкі роботи на засланні, страждання людей у таборах.

Ідея такої Хресної Дороги належить о. Генриху Дзядошу, єзуїту, настоятелю парафії святої Анни.

Каплиця збудована нещодавно, однак про її створення отець Генріх Дзядош почав думати ще 14 років тому. Священик запрошував парафіян приносити свідчення про мученицьку смерть їхніх близьких: адже серед жертв тоталітарної системи було чимало віруючих із Хмельницького. Таких свідчень назбиралось багато. Це були, зокрема, документи міського архіву в Хмельницькому. Крім того, один парафіянин - Юзеф Зембіцький, ще на початку 1990-х років ходив від дому до дому в житловому масиві Гречани, і в самому місті Хмельницькому, і в Маньківцях, у Шаровечці. Він шукав імена людей, убитих під час репресій, та відомостей про те, за що і коли вони були вбиті. У 1937-1938 роки репресії набули особливо демонічного характеру. Вони були особливим чином скеровані зокрема проти поляків, католиків. Тим, хто здійснював цей "голокост поляків", був тодішній очільник НКВС Микола Єжов. За наказом Сталіна він знищував, кого вважав ворогами радянської держави.

День освячення каплиці вибрано не випадково. Саме 23 листопада у місті відзначають 80-річчя закінчення Антипольської операції НКВС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme