У Хмельницькому створять Центр гендерної компетентності сектору безпеки і оборони (ФОТО)

В унікальному закладі освіти послуги з гендерних питань отримуватимуть навчальні заклади силового сектору з усієї України

У Хмельницькому створять Центр гендерної…

У Хмельницькому планують створити Центр гендерної компетентності сектору безпеки і оборони на базі НАДПСУ, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією "Урядового порталу".

"Об'єднання наявних інформаційних ресурсів у єдиному Центрі гендерної компетентності сектору безпеки і оборони може стати якісним кроком вперед у реалізації рівних прав та можливостей як у прикордонній службі, так і в силовому секторі загалом," - сказала Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з ректором Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького генерал-майором Олегом Шинкаруком у м. Хмельницькому.

Вона й привітала ініціативу хмельницьких прикордонників щодо розроблення Концепції функціонування Центру гендерної компетентності сектору безпеки і оборони, саме її можна взяти за основу для подальшої роботи й, не гаючи часу, реалізувати її.

Ректор НАДПСУ Олег Шинкарук зазначив, що для запуску цього проекту вже розробляються відповідні технічні умови, розглядаються варіанти студій, ведуться перемовини щодо місця та кадрового складу майбутньої установи.

"Новостворений Центр, без перебільшення, може стати унікальним закладом, де освітні послуги з гендерних питань отримуватимуть навчальні заклади силового сектору з усієї України. Ми готові уже запустити цей процес," - підкреслює він.

Також очільник вишу розповів про імплементацію стандартів НАТО в освітній процес з метою формування прикордонників нової генерації.

"За стандартами НАТО працюватиме низка кафедр Академії, зокрема, по-новому діятиме напрямок сил швидкого реагування. У планах відкриття кафедри навігації та морського управління, які також матимуть натовські стандарти," - додає він.

Віце-прем'єр-міністр високо оцінила участь Академії Держприкордонслужби в унікальному пілотному проекті щодо впровадження гендерної тематики в освітній процес визначених навчальних закладів сектору безпеки і оборони України. До цього проекту вже долучилися 10 навчальних закладів, тобто майже третина всіх вищих навчальних закладів сектору безпеки і оборони України.

"Хотіла б відзначити високу професійність робочої групи Академії, яка успішно завершила другий етап проекту, зробивши якісний аналіз навчальних програм на предмет урахування гендерного компоненту," - підкреслює Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем'єр-міністр також поінформувала, що 12-13 березня у Києві відбудеться Конференція з гендерної освіти у секторі безпеки і оборони, на яку запросила й очільника Академії Держприкордонслужби Олега Шинкарука як спікера.

Нагадаємо, 24 січня віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до єврокомісара Йоганнеса Гана з пропозицією опрацювати ідею відкриття в Україні Європейської школи "Східного партнерства".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook