Цікаво про шоколад

Улюбленим багатьма ласощам понад 3000 років. Спочатку шоколад був виключно напоєм. Мовою мексиканських індіанців він звучав як "чокоатль", що в перекладі означає "гірка вода". Готували вони її із додаванням ароматних трав, спецій

Журналіст відділу новин
Цікаво про шоколад

Саме в такому вигляді шоколад постав перед Христофором Колумбом, який згодом привіз плоди какао іспанському королю. Однак особливого захоплення у європейців напій не викликав. Минуло понад 100 років, поки його по-справжньому розкрив Фернандо Кортес. Подорожуючи Мексикою, він оцінив підбадьорливі властивості шоколаду. До того ж дізнався, що місцеве населення використовує плоди какао як гроші. Це зробило Кортеса найбагатшим власником плантацій какао.

Революція у виробництві

У ХІХ столітті відбулися грандіозні зміни у сфері виробництва шоколаду. Інженер Конрад Ван Гаутен 1828 року створив і запатентував гідравлічний прес, завдяки якому зміг добувати олію з какао-бобів. 1879 рік ознаменувався тим, що швейцарець Даніель Петер уперше представив світу молочний шоколад у плитці.

Ласощі були доволі дорогими. Цьому є пояснення: податки на какао-боби були дуже високими, а саму сировину подрібнювали вручну. Але з часом процес виготовлення солодощів подешевшав, тому продукція стала доступнішою. Сьогодні в продажу представлені ласощі від виробників зі США, Бельгії, Німеччини, Швейцарії, України та інших країн у різних цінових категоріях, з різними смаками.

Складники продукту

Серед основних компонентів популярних солодощів: какао-порошок, цукор, ванілін і олія бобів. Щодо білого шоколаду, то до його складу не входить порошок какао, що дає відповідний колір. Під час виробництва плиток використовують тільки масло, ванілін і цукор.

Важливо: інтенсивність гіркуватого смаку залежить від співвідношення компонентів у складі. У молочному — приблизно 30% масла какао. Якщо відсоток цього компонента вищий, то і смак плитки буде більш насиченим, гірким. Відсотковий вміст масла виробники зазначають на обгортці ласощів.

Всесвітній День шоколаду

Свято припадає на 11 липня. Вперше його почали відзначати у Франції у 1995 році. Цього дня шоколатьє влаштовують презентації своєї продукції, проводяться конкурси, концерти. Ще одне свято з такою ж назвою відзначають у світі 13 вересня.

Незвичайні способи застосування ласощів

Помилково думати, що шоколад тільки їдять: 

  1. Його успішно використовують у косметології. На основі шоколаду роблять маски, обгортання і скраби.
  2. За твердженням британських учених, у гіркому продукті міститься теобромін. Під час розсмоктування ласощів він вгамовує кашель.
  3. Знамениті цукерки M&M's — улюблене частування астронавтів. Тому вони часто беруть шоколад із собою в космос.

Щоб насолодитися смаком якісного продукту, вибирайте продукцію перевірених брендів. Різні сорти ласощів ви можете знайти в каталозі МАУДАУ. Насолоджуйтеся ними наодинці, усією сім'єю, підносьте в подарунок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme