Свято наближається: Як обрати не шкідливу штучну ялинку та безпечну гірлянду

В Україні дедалі популярнішими стають штучні ялинки, придбання яких допомагає вберегти живі деревця. А яке ж новорічне святкування обходиться без мерехтіння вогників гірлянд? Depo.Хмельницький спробував розібратися у розмаїтості вічнозелених красунь та безлічі різновидів святкової ілюмінації аби допомогти обрати найкраще і найбезпечніше для свята

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Свято наближається: Як обрати не шкідлив…
Як відсвяткувати Новий рік безпечно: Обираємо ялинку та ілюмінацію

Новорічно-різдвяні свята вже близько, тому саме час замислитися над тим, як прикрасити свою оселю, щоб було гарно, кольорово, а головне – безпечно.

Неодмінний атрибут Нового року – новорічна ялинка. Проте люди часто не замислюються над тим, що бажання прикрасити живим деревом оселю завдає природі чималої шкоди. Задовольняючи звичайні забаганки, що називаються традицією, під сокирою зникають цілі гектари лісу, який міг би насичувати атмосферу фітонцидами, добре поглинати шум та служити фільтром від пилу.

Свята швидко минуть, а вже у січні на вулиці міст і селищ понесуть сухі деревця. Прикро бачити, що вічнозелені красуні, що були центром святкувань, викинуті на смітник, як непотрібний мотлох. Деякі з них "доживуть" до весни, а деякі, у неоголошеному народному змаганні "хто пізніше" – навіть до літа

Прекрасно альтернативою живому новорічному дереву може стати штучна ялинка. Купуючи таку ялинку, можна врятувати безліч сосен і ялинок, піклуючись таким чином про збереження лісів. До того ж таке новорічне дерево прослужить декілька років і не доведеться щоразу купувати нову ялину.

Як обрати штучну ялинку

Як вибрати штучну ялинку, 9 основних правил | elki4you

Обираючи штучну ялинку, в першу чергу слід звернути увагу на якість виробу. Матеріал, з якого виготовлене дерево, повинен бути міцним і не мати різкого запаху. На коробці обов’язково має бути зазначено, що ялинка зроблена з вогнетривкого пластику або поліетилену. Не слід соромитися вимагати у продавця сертифікат якості, який засвідчує екологічність і гіпоалергенність виробу.

Штучні новорічні деревця можуть бути зеленими, блакитними, червоними... Важливо, щоб барвник був натуральним і стійким до вигорання та води, що також має бути вказано на пакуванні. Для того, щоб впевнитися у міцності деревця, ялинку можна посмикати за голки, гілки, а також не завадить провести рукою проти "росту" голочок  – вони повинні розправитися й набути попереднього вигляду. Також можна зігнути кілька гілочок: якщо вони згинаються просто й без значних зусиль – значить, вибрана модель ялинки досить якісна. Гілки при цьому повинні впевнено "триматися" за стовбур, а голки – не обсипатися за будь-якого руху.

Ще один важливий момент під час вибору ялинки – підставка під деревце. Краще, якщо вона буде металевою, адже пластикова підставка дуже крихка.

Різновиди штучних ялинок

Українцям пропонують величезний вибір новорічних штучних дерев. Їх існує величезна розмаїтість. 

Так, можна обрати ялинку із підсвічуванням – так вдасться зекономити на придбанні гірлянд. Підсвітка ялинок буває вбудована світлодіодна й волоконно-оптична. Підсвічування може бути як одноколірним, так і різнобарвним. Такі лампочки не нагріваються, тому малоймовірно, що через них може виникнути загоряння.

Штучна Ялинка

Щодо матеріалу ялинки, то нині є новорічні красуні з високоякісної гуми. Дерево збирається з окремо виготовлених гілок, яке дуже схоже на живу ялину й має хорошу пожежостійкість. Коштує таке деревце чимало, але ж безпека в оселі має бути понад усе.

Окремо можна виділити литі ялинки, які виготовлені за новими технологіями. Кожну гілку цих дерев заливають в окрему форму. Вони схожі на натуральні ялинки й не потребують збирання – варто тільки розправити гілки.

Лита ялинка

Часто ялинки виробляють з ПВХ (полівінілхлориду) – це такий вид пластику. Втім, важливо пам"ятати – ПВХ виробляється з продуктів нафтопереробки з домішками свинцю і навіть використання високоякісних технологій може нести шкоду організму.

Розмір ялинки

Залежно від того, де буде розміщена ялинка, варто обирати її розмір. Треба врахувати відстань до стелі, а також загальну вільну площу для розташування пухнастих гілочок. Гілки не повинні торкатися стіни, згинатися, або дряпати будь-які розташовані поруч меблі.

Догляд за штучними ялинками

Штучні ялинки не потребують особливого догляду. Зокрема, за литою, гумовою та ялиною з ПВХ догляд схожий: її потрібно добре вимити під душем і просушити. Але таку процедуру не можна застосувати до дерева, на якому є світлодіодні лампи, – її гілки потрібно акуратно протерти вологою ганчіркою. 

Також варто передбачити наявність місця для зберігання штучного новорічного дерева. Правильне зберігання в сухому чистому місці забезпечить довготривалу експлуатацію ялинки, яка щороку буде тішити своїм бездоганним виглядом. 

Як обрати святкову гірлянду. Типи гірлянд

Ще одним неодмінним атрибутом Нового року є святкові гірлянди. Їх українці вішають як на ялинки, так і прикрашають ними оселю. Вже задовго до Нового року вікна багатоповерхівок мерехтять різнобарвними вогнями, а приватні будинки й поготів стають схожі на казкові. 

Новорічна гірлянда

Але слід пам'ятати, що до вибору гірлянд треба підходити вкрай серйозно, аби свята минули яскраво, а головне –безпечно.

Світлодіодна гірлянда (LED-гірлянда)

Це найпоширеніший тип електричної гірлянди. Завдяки розвитку світлотехніки зараз є можливість насолоджуватися яскравими світлодіодними гірляндами різних кольорів. На відміну від застарілих лампових, LED-гірлянди мають великий термін служби.

Всі світлодіодні гірлянди можна умовно розділити на кілька груп:

"Шнур" (провід з припаяними до нього світлодіодами);

"Бахрома" (гірлянда з вертикальними світловими лініями різної довжини, візуально нагадує бурульки, що звисають з козирка);

"Штора" (світлова завіса, що вдає із себе кілька десятків вертикальних світлодіодних ліній однакового розміру, з вигляду нагадує штори-підвіски на дверях);

"Крапля" (прозора пластикова трубка з друкованою платою, на яку припаяні в одну лінію світлодіоди, її зазвичай вішають на дерева і схожа вона на метеорити, що падають);

"Мотиви" (LED-прикраси, металевий або пластиковий каркас фігури з намотаним на нього проводом, що світиться або гірляндою типу шнур).

Світлодіодні гірлянди ділять на внутрішні та вуличні (зовнішні). Також вони можуть бути з'єднані й непоєднувані, з контролером або без нього, з можливістю підключення контролера або без такої можливості.

На ринку нині представлено безліч  кольорових гірлянд – вони є білі (холодний білий), теплі білі, жовті, сині, червоні, зелені, фіолетові, помаранчеві. Є різнокольорові, це коли в гірлянді застосовують світлодіоди різних кольорів). Також є гірлянди з RGB LED (це світлодіоди, які можуть змінювати свій колір).

Для світлодіодних гірлянд можуть застосовуватися різні типи світлодіодів:

Professional (застосовують в якісних гірляндах, зазвичай вуличного виконання);

Econom Line (економного виконання) застосовують в недорогих вуличних, а також в гірляндах для внутрішнього застосування.

Cвітлодіодні гірлянди, представлені на ринку України, виробляються в Китаї. Навіть ті гірлянди, які вважають європейськими, виробляються також на заводах в Китаї, але виключно під контролем тієї торгової марки, під якою вони випускаються. Тому, якщо постачальник відповідально ставиться до свого продукту, він не допустить потрапляння на ринок неякісної продукції. 

Тож перед тим, як придбати світлодіодні гірлянди, не завадить дізнатися про ту торговельну марку, під якою випущена світлодіодна гірлянда. Варто дізнатися, скільки років на ринку, які є відгуки про якість продукції. Також потрібно уважно вивчити пакування – на ньому має бути вказана вся необхідна інформація (виробник, постачальник і їхні адреси, споживана потужність пристрою, розміри, колір, тип джерела світла, номери дозвільних документів, штрих-код).

Тож аби Новий рік вдався, слід ретельно і максимально відповідально поставитися до вибору новоручних атрибутів, щоб зробити свято безпечним та яскраво-незабутнім.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme