Світлосигнальними системами тернопільського виробництва оснащено шість аеродромів
Для виробництва аеродромного обладнання збудували новий конвеєр, і нині підприємство успішно працює на потреби Повітряних Сил ЗСУ
- Хмельницький
-
13 листопада 2019 15:15

Уже шість аеродромів, один з яких польовий, обладнано сучасними світлосигнальними системами українського виробництва - тернопільського ТзОВ "Об'єднання світлотехнічних підприємств корпорація "Ватра", передає Depo.Тернопіль з посиланням на Аrmyinform.
Обладнання повністю нове, від старих систем розробники взяли лише принцип організації. Новинка — енергоефективна й відповідає стандартам НАТО. Крім цього, понад 80 % аеродромів уже оснащені прожекторами. Це дає літакам змогу виконувати безпечну посадку вночі та за складних метеоумов.
"На теперішньому етапі технічного розвитку світлосигнальних систем "Фотон" від української компанії "Ватра" — найперспективніший варіант, — каже представник командування ПС ЗС України полковник Петро Кадура. — Підприємство зробило надзвичайно велику роботу, вони мають потужний колектив, конструкторське бюро, це і дало можливість довести справу до логічного завершення. Станом на 2015 рік "Ватра" виготовляла побутові світильники, лампочки, вуличні ліхтарі. Для виробництва аеродромного обладнання збудовано новий конвеєр, і нині підприємство успішно працює на потреби Повітряних Сил."
Світлосигнальне обладнання аеродрому забезпечує візуальне орієнтування та безпосередньо створює світлосигнальну картину. При забезпечені польотів вночі або в складних метеоумовах світлотехнічне обладнання забезпечує точний вивід літака на аеродром посадки, зниження, приземлення, пробіг по злітно-посадковій смузі та руління на стоянку.
Нагадаємо, вперше в повному обсязі працювало ССО "Фотон" на старокостянтинівському військовому аеродромі ще наприкінці 2016 року. Фахівці відзначають, що за простих погодних умов цього дня пілот візуально визначив летовище на відстані 41 кілометр, хоча за наявними вимогами його треба побачити за 25–30 кілометрів.
До того ж, обладнання має гарантію п’ять років, або п’ять тисяч годин. На старокостянтинівському аеродромі обладнання справно працює, практично без вимкнення, з самого початку встановлення.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:36На турбазі на Хмельниччині виявили канабісу на 1,2 млн грн
- 11:21Робота ППО на Хмельниччині: Що відомо
- 15:43iPhone 16 очима професійного фотографа: чи вартує своїх грошей? Інновації
- 12:53 На хабарі за встановлення групи інвалідності погорів лікар з Хмельниччини: Під час обшуку в нього знайшли мільйони готівкою ФОТО
- 09:20"УЗ" запускає експериментальний поїзд зі Львова до Хмельницького (ГРАФІК)
- 20:17На Тернопільщині зіткнулися вантажівка й легковик: Четверо смертей (ФОТО) ФОТО
- 13:15Стало відомо про одного загиблого через нічний удар по Хмельниччині
- 12:56У Хмельницькому затримали чоловіка, що розгулював містом із бойовою гранатою
- 12:12На Хмельниччині під час потужної грози блискавка уразила будинок молитви (ФОТО, ВІДЕО) ФОТО Відео
- 08:40Вночі ворог атакував Хмельниччину: Що відомо
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 18:18 Особливості отримання виготовленого закордонного паспорта дитини: деталі
- 11:28В Хмельницькому затримали тернополянина, що організував бізнес на ухилянтах ФОТО
- 10:03"УЗ" запускає експериментальний поїзд зі Львова до Хмельницького
- 19:59У МОЗ підказали українцям, як безпечно пережити 30-градусну спеку
- 12:26На Хмельниччині змінюють порядок оголошення повітряних тривог
- 09:41ППО знешкодила вночі 117 з 157 дронів, запущених по Україні
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 13:17Стріляв у сусіда: У Хмельницькому затримали молодика, що поранив чоловіка