Старокостянтинівське летовище стане безпечнішим завдяки кулібінам з Тернополя

На аеродромі планують встановити нову вітчизняну систему світлосигнального обладнання "Фотон"

Старокостянтинівське летовище стане безп…

Система "Фотон значно ефективніша та енергоекономніша за російські аналоги, повідомляє Depo.Хмельницький, за інформацією "Народної армії".

Донедавна всю систему світлосигнального обладнання військових аеродромів, а це тисячі спеціальних ліхтарів та прожекторів, виготовляли лише на російських заводах. Українські склади потроху спорожніли.

Відколи Україна відмовилася від послуг та товарів країни-агресора, фахівці інженерно-аеродромної служби Повітряних Сил ЗС України звернулися до українських виробників, які можуть забезпечити всю систему світлосигнального обладнання аеродромів державної авіації.

Першим кроком на шляху до цього імпортозаміщення стало створення тернопільською корпорацією "Ватра" національної системи світлосигнального обладнання "Фотон". Розробляючи її, тернопільські інженери запропонували замінити всі ліхтарі старого зразка новітніми світлодіодними системами.

"Використання замість традиційної лампочки потужністю у 100 ватів, сотні яких освітлюють летовище, сучасних світлодіодів потужністю лише 5–6 ватів значно здешевить обслуговування аеродрому, - йдеться в головній військовій газеті. - На відміну від закордонних виробників, які пропонували замінити відразу всю систему світлосигнального обладнання, вітчизняні підприємці погодилися на часткову заміну ліхтарів."

Тут зіграла роль і цінова політика: вартість тернополяни оцінили в кілька сотень тисяч гривень, а не мільйон євро на одне летовище, як то пропонувала швейцарська корпорація.

Торік виготовили мінімальну контрольну партію "ватрівських" ліхтарів для забезпечення потреб сучасного військового аеродрому.

Кілька тижнів тому їх випробували, освітивши все летовище. Встановили і сучасні прожекторні станції цієї ж корпорації.

Нині на військових аеродромах використовуються прожектори з далекого минулого на базі вантажного автомобіля. Їх поміняють на сучасні прожектори "Сяйво Н" - для роботи вночі, та "Сяйво Д" - для роботи вдень у складних метеорологічних умовах. Ці прожектори вагою лише у 35 кілограмів зекономлять купу грошей в експлуатації летовищ.

Фахівці групи електротехнічних засобів військової частини говорять, що проблем при встановленні нових ліхтарів та прожекторів на старі місця навколо летовища не виникало. До того ж вони зручніші у використанні і значно легші, особливо прожектори, що важливо під час встановлення та перевірки.

"Сьогодні система світлосигнального обладнання "Фотон" встановлена на одному з аеродромів державної авіації України в повному обсязі, проводяться її випробування, - каже провідний спеціаліст командування ПС ЗС України Володимир Манаєнков. - Вже є перші результати."

Під час виконання польотів вперше в повному обсязі працювало ССО "Фотон". Фахівці відзначають, що за простих погодних умов цього дня пілот візуально визначив летовище на відстані 41 кілометр, хоча за наявними вимогами його треба побачити за 25–30 кілометрів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"