Стан довкілля на Хмельниччині - найбруднішою виявилась вода

Спостереження за ІV квартал 2015 року

Стан довкілля на Хмельниччині - найбрудн…

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації, у ІV кварталі 2015 року в Хмельницькому спостерігалось забруднення повітря та, особливо води.

У повітрі за дослідженнями спостерігалось забагато діоксида азоту та формальдегіда.
Стосовно водних ресурсів у ІV кварталі 2015 року відбирались проби поверхневих вод річок Случ, Хомора, Горинь, Південний Буг, Бужок та Дністер. Поверхневі води характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, заліза загального, хрому (6+), міді, нітритів, фенолів та марганцю.

За середнім вмістом біогенних елементів спостерігались перевищення допустимих рівнів рибогосподарських нормативів азоту амонійного у 4,6 рази, що може бути пов’язано із забрудненням річки органічними речовинами.

Поверхневі води басейну річки Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних речовин, марганцю, заліза загального, нітритів, міді, фосфору загального, азоту амонійного, хрому (+6) та фенолів. Деякі показники перевищували гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 1,67до 30 раз. Так, вміст азоту амонійного в р.Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 9,01 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано у листопаді, 1 км нижче м.Хмельницький, і становило 24,2 ГДКрг). Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,4 рази, заліза загального у 2,03 раз, фосфору загального у 5,4раза (найбільше значення цього показника зафіксовано у грудні, 1 км нижче м.Хмельницький, і становило 10,1 ГДКрг). Середньомісячні значення концентрації нітритів у водах Південного Бугу перевищували гранично допустимі у 6,6 раза.

У поверхневих водах басейну р.Південний Буг спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрації для водойм рибогосподарського призначення вмісту марганцю у 14,4 рази, найвище значення зафіксовано у жовтні на позначці 26,34 ГДКрг (р.Південний Буг, 0,7км вище м.Хмельницького).

За даними радіоекологічного моніторингу потужність дози гама-випромінювання протягом звітного періоду не перевищувала допустимих рівнів. Концентрація радіоактивних речовин в атмосферному повітрі населених пунктів, де розміщені постійні пости спостережень ХАЕС, менша гранично допустимих концентрацій. Рівень гамма- фону в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження ХАЕС відповідав природному фону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme