Славутчанам розвіяли ще один совєтський міф про партизанів Другої світової

В місті презентували видання про націоналістичний рух опору
Славутчанам розвіяли ще один совєтський міф про  партизанів Другої світової
Славутчанам розвіяли ще один совєтський міф про партизанів Другої світової

Збірник документів кандидата історичних наук і доктора філософії Владислава Берковського "Націоналістичний рух Опору на півночі Хмельниччини (1943-1948 рр.)" презентували славутчанам, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт мерії.

"Вже 6 років поспіль до Дня міста Славута ми презентуємо науково-дослідницькі видання, які об’єктивно відображають історичну картину життя Славутчини в різні роки та містять документальні тому підтвердження, - каже  міський голова Василь Сидор на початку. – Ми повинні найправдивіше розповісти про історію нашого регіону, його розвиток та розбудову, зрозуміти де правда, а де – ні, та хто насправді є героєм і патріотом своєї Батьківщини."

Особливість збірника - в ньому вперше розповідається про діяльність Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії на теренах Славутчини, їх боротьбу з радянським тоталітарним режимом. В книзі оприлюднені 179 раніше невідомих документів з історії сучасної півночі Хмельниччини, а саме – Славутського, Шепетівського, Полонського та Ізяславського районів.

Славутчанам розвіяли ще один совєтський міф про  партизанів Другої світової - фото 1

Унікальний збірник і тим, що в ньому представлені документи обох протиборчих сторін – ОУН-УПА та радянської.

"Ми можемо побачити всю проблематику діяльності націоналістів на теренах півночі Хмельниччини в повному обсязі беземоційно та безсторонньо, - зазначив директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного Владислав Берковський. –Насправді тема надзвичайно складна та суперечлива. Досі багато хто не сприймає бійців ОУН-УПА і не розуміє їхню боротьбу."

Також науковцям вдалося розвінчати контраверсійну радянську ідеологію про те, що Славутчина була колискою лише радянсько-партизанського руху і до початку 90-х років XX століття вважалось, що на цій території націоналістичного руху опору не було. Проте архівні матеріали свідчать про протилежне.

Закрито ще одну білу пляму в історичному минулому Славутського краю.

 

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт