Славутчанам розвіяли ще один совєтський міф про партизанів Другої світової

В місті презентували видання про націоналістичний рух опору
Depo.
23 вересня 2016 11:53
ФОТО: depo.ua
Славутчанам розвіяли ще один совєтський міф про  партизанів Другої світової
Славутчанам розвіяли ще один совєтський міф про партизанів Другої світової

Збірник документів кандидата історичних наук і доктора філософії Владислава Берковського "Націоналістичний рух Опору на півночі Хмельниччини (1943-1948 рр.)" презентували славутчанам, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт мерії.

"Вже 6 років поспіль до Дня міста Славута ми презентуємо науково-дослідницькі видання, які об’єктивно відображають історичну картину життя Славутчини в різні роки та містять документальні тому підтвердження, - каже  міський голова Василь Сидор на початку. – Ми повинні найправдивіше розповісти про історію нашого регіону, його розвиток та розбудову, зрозуміти де правда, а де – ні, та хто насправді є героєм і патріотом своєї Батьківщини."

Особливість збірника - в ньому вперше розповідається про діяльність Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії на теренах Славутчини, їх боротьбу з радянським тоталітарним режимом. В книзі оприлюднені 179 раніше невідомих документів з історії сучасної півночі Хмельниччини, а саме – Славутського, Шепетівського, Полонського та Ізяславського районів.

Славутчанам розвіяли ще один совєтський міф про  партизанів Другої світової - фото 1

Унікальний збірник і тим, що в ньому представлені документи обох протиборчих сторін – ОУН-УПА та радянської.

"Ми можемо побачити всю проблематику діяльності націоналістів на теренах півночі Хмельниччини в повному обсязі беземоційно та безсторонньо, - зазначив директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного Владислав Берковський. –Насправді тема надзвичайно складна та суперечлива. Досі багато хто не сприймає бійців ОУН-УПА і не розуміє їхню боротьбу."

Також науковцям вдалося розвінчати контраверсійну радянську ідеологію про те, що Славутчина була колискою лише радянсько-партизанського руху і до початку 90-х років XX століття вважалось, що на цій території націоналістичного руху опору не було. Проте архівні матеріали свідчать про протилежне.

Закрито ще одну білу пляму в історичному минулому Славутського краю.

 

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт