Що спільного між "Фейсбуком" і хмельницькою квАРТирою (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Хмельницький обласний художній музей продовжив низку кольорових експозицій. Відкрилася авиставка "Всі відтінки… Синій"

Що спільного між "Фейсбуком" і хмельниць…

Через призму синіх фарб у Хмельницькому обласному художньому музеї демонструють творчість митців. Різні віки, стилі, техніки, жанри й різні емоції. Такою є експозиція "Всі відтінки… Синій". Хмельницька галерея квАРТира цього разу на два місяці поринула у синій колір. Тут експонують твори мистецтва у новій виставці, що присвячена синім фарбам на полотнах.

Глядачі, ніби досліджуючи прояви синього в живописі, графіці та скульптурі, занурюються в світ творчості видатних художників, принагідно маючи нагоду в іншому ракурсі побачити знайомі барви. Мистецтвознавці намагаються трактувати колір у сучасному його баченні.

"Коли у Марка Цукенберга запитали чому логотип Фейсбуку – однієї з найбільших сучасних соціальних мереж, саме синього кольору, він пояснив це своїм дальтонізмом. Але з цим не погоджуються маркетологи,дизайнери і кольористи – каже завідувачка науково-експозиційного відділу ХОХМ Марія Фролова. – Саме синій колір відзначають як колір надійності, спілкування, кольор спокою."

Всі роботи – із запасників музею, лише три з них – з приватних колекцій. Синій, за твердженням мистецтвознавців, – один з найбільш багатозначних та складних для сприйняття. Він породжує безліч асоціацій. А музейники кажуть, що майже всі художники у своїх доробках мають картини, де переважає синій колір. Одні так зображують сутінки і ніч, інші – воду й сніг, а хтось – просто глибинну емоцію.

За словами директорки ХОХМ Ольги Долінської,  сучасна музейна спільнота шукає нових підходів до експозицій, а підхоплюючи світовий тренд в Хмельницькому цьогоріч вирішили присвятити кілька виставок кольорам. З одного боку, давши відвідувачав нетиповий погляд на мистецтво, з іншого – продемонструвати велику колекцію своїх запасників. Побачити експозицію "Всі відтінки… Синій" можна впродовж двох місяців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"