38 "квадратів" чорного: У Хмельницькому відкрилася оригінальна експозиція (ФОТОРЕПОРТАЖ)

2020-й – рік кольору в музейній галереї квARTира Хмельницького обласного художнього музею. Перша виставка присвячена чорному

38 "квадратів" чорного: У Хмельницькому…

У музейній галереї "квARTира" при Хмельницькому обласному художньому музеї презентували експозицію "Всі відтінки... Чорний". Кольорова наповненість полотен – те, що в першу чергу приваблює відвідувачів галерей та шанувальників мистецтва. Кожен колір, його відтінок, як нота в музиці, створює мелодію, ритм, темп живопису. В роботах художників він стає потужним універсальним засобом для створення цілісного образу: він і форма, і світло, і композиція, і зміст.

Нинішній 2020 рік, – рік кольору в "квARTирі". Серія виставок присвячена шести кольорам та їхнім відтінкам, акцентує увагу на властивостях кольору та демонструє розмаїття колекції Хмельницького обласного художнього музею. Першим кольором, що розпочав низку експозицій, став чорний.

Живопис видатних українських художників прикрасили роботи класиків українського арт-світу: Карла Звіринського, Миколи Малишка, Марка Гейко, Тиберія Сільваші, Володимира Бовкуна, Романа Романишина, Ярослави Мотики, Михайла Ніколаєва та полотно невідомого автора. На невеличкій площі виставкової зали у лише в 38 кв. м розмістилося 16 творів. Кожен з них знайшов тут своє місце, виразність і особливу експресію.

В експозицїї "Всі відтінки… Чорний" роботи об’єднуються між собою, перетворюючись у потужний енергетичний сплеск. Оскільки мистецтво – дзеркало душі, яке передає почуття та емоції незалежно від географічних та часових кордонів, тут відчувається візуальний діалог між митцями та епохами. Представлені роботи демонструють, що колір, на рівні з відчуттями, взмозі транслювати абстрактні ідеї, побутові та сакральні сенси.

Існують дві колірні теорії. Перша – теорія адитивного змішання кольорів, де колір сприймається як випромінювання. В цьому випадку, якщо немає випромінювання, немає світла. За цією версією, чорний - це відсутність всіх кольорів, і це звичайно відбувається, коли немає світла. Немає світла, немає кольору, в результаті – отримуємо чорний.

З іншої сторони, є теорія суб’єктивного синтезу, де колір сприймається, як пігменти, які фарбують. В цьому випадку, чорний – це колір. Хіміки підтверджують, що дерев’яне вугілля, чорні метали та інші хімічні елементи є джерелами чорного пігменту. Відповідно, чорний колір – існує.

Кожен глядач експозиції сам оцінює побачене і пересвідчується в особливості "кольорового" сприйняття світу навіть на чорних зображеннях.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme