Ще одну фортифікаційну споруду розкопали в Кам'янці

Фрагмент рову та валу виявили на глибині понад п'ять метрів від рівня сучасної денної поверхні Північного бастіону замку

Ще одну фортифікаційну споруду розкопали…

Під час проведення протиаварійних робіт на пошкодженому мурі Північного бастіону Кам'янець-Подільської фортеці археологи знайшли фрагмент давньої фортифікаційної конструкції, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби мерії.

Фахівці Кам'янець-Подільської археологічної експедиції й співробітники музею-заповідника виявили знахідку в північно-західному куті Північного бастіону. За словами директора Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександра Заремби, фрагмент рову та валу, висотою 1,3-1,5 м від рівня сучасної проїжджої частини вулиці Замкової, виявили на глибині понад 5 м від рівня сучасної денної поверхні Північного бастіону замку.

"Основу валу складав чорнозем з вкрапленнями обмазки та гравію з фрагментами глиняної обмазки, гравію, деревного вугілля та уламками посуду чорноліської культури (ІХ-VIII ст. до н.е). Шар ІХ-VIII ст. до н.е. в основі валу зберігся на висоті 0,4-0,6 м і не містив сторонніх артефактів. Зовнішня поверхня валу була вкрита горілим шаром глини. У верхній частині валу збереглася стовпова яма від дерев'яного частоколу. Під валом залягав потужний шар трипільської культури V-III тис. до н.е. Над валом простежуються стратиграфічні нашарування конструктивних перебудов замку у період середини XVI – початку ХІХ ст," - каже він.

Археологи припускають, що спорудження валу з частоколом можна відносити до ІХ-VIII ст. до н.е. Також історики гадають, що в даній частині замку існувала оборонна конструкція за часів Трипільської культури, Чорнолісся та давньоруського часу. Не виключено, що укріплення використовувалось у період XIV – першої половини XVI ст. Для однозначного датування та інтерпретації виявленого рову та валу потрібні дослідження об'єкту більшою площею.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook