UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Відкриття археологів у Кам'янці-Подільському увійшли в ТОП-світових знахідок 2018 року

Знайдені артефакти відкривають незвіданні сторінки історії 

Відкриття археологів у Кам'янці-Под…

Давньоруські поховання на території Старого замку, скроневі і поясні кільця XII-XII століть, наконечники стріл, дві стіни башти XVII століття, в якій була майстерня з виготовлення гармат - ці знахідки археологів у Кам'янці-Подільському увійшли до переліку найважливіших світових археологічних знахідок 2018 року за версією видання Was.media, повідомляє Depo.Хмельницький.

Першу згадку про Кам'янець-Подільський відносять до 1374 року: литовсько-руський князь Юрій Коріатович грамотою надав місту самоврядування. Вважалося що фортецю звели в XIV столітті. Однак в минулому році серед поховань на території замку виявили древньоруської. У них - скроневі і поясні кільця XII-XII століть, наконечники стріл.

Ще більш важлива знахідка - дві стіни башти XVII століття, в якій розташовувалася майстерня з виготовлення гармат. З цієї вежі стріляли по османам в 1672 році. Тоді султан Мехмет ІV, син українки Хатідже Турхан, при підтримці гетьмана Петра Дорошенка та кримського хана, відвоював місто у Речі Посполитої.

Також українські археологи знайшли можливу могилу магната, командувача польським військом Миколая Потоцького, який потрапив в полон до козаків і кримчаків після битви під Корсунем 1648 року. Поруч - залишки фундаменту стародавньої Покровської церкви, яка за часів панування турків служила мечеттю.

"Всі ці знахідки - важливі пам'ятки української історії. Можливо, завдяки їм в 2019 році Кам'янецьку фортецю з третьої спроби все-таки внесуть до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО," - пише видання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme