ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сатанівський курорт: положення є, а статусу немає

На Хмельниччині збирають документи, щоб узаконити існування Сатанівського курорту в статусі державного
Depo.
9 лютого 2016 18:57
ФОТО: depo.ua
Сатанівський курорт: положення є, а статусу немає
Сатанівський курорт: положення є, а статусу немає

Кабмін дав доручення обласній владі підготувати пакет документів щодо оголошення природної території курорту Сатанів Хмельницької області курортом державного значення, повідомляє Depo.Хмельницький.

Відтак, посадовці зарухалися і зібралися на засідання Робочої групи. Ситуація "з бородою": ще в 1992 році прийнята постанова Кабміну "Про затвердження Положення про курорт Сатанів", проте окремого рішення про оголошення Сатанова курортом державного значення не було.

У зв’язку із розвитком курортної зони, необхідно поновити відомості про місцезнаходження, розміри та характер використання, власників та користувачів природних територій в селищі Сатанів, крім того, необхідно поновити межі та зони санітарної охорони курорту.

Сатанівський курорт: положення є, а статусу немає  - фото 1

Разом з тим, виникає й ситуація щодо родовища води типу "Нафтуся". Адже саме цілющі властивості води лягають в основу бальнологічного курорту.

Під час обстеження території природно-заповідного фонду комісія НПП "Подільські Товтри" знайшла низку порушень природоохоронного законодавства, які на їх думку знижують лікувальні властивості води.

Відтак науковці вимагають призначити комплексну перевірку всіх суб’єктів господарювання на території природно-заповідного фонду і залучити залучити до неї представників НПП "Подільські Товтри" та Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України.

Сатанівський курорт: положення є, а статусу немає  - фото 2

До слова, вже цьогоріч тут має запрацювати й найбільший санаторій "АРДЕН ПАЛАЦ" на більш як 1000 місць. І базовим для лікування є прийом Сатанівської води "Збручанська" (типу "Нафтуся"), яка не має аналогів за силою лікувального ефекту. Не мала...

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та