ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сатанівська мінеральна вода, що на Хмельниччині, втрачає лікувальні властивості

Збручанське родовище мінеральних вод типу "Нафтуся" забруднюється через неправильну розробку
Depo.
8 лютого 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Сатанівська мінеральна вода, що на Хмельниччині, втрачає лікувальні властивості
Сатанівська мінеральна вода, що на Хмельниччині, втрачає лікувальні властивості

У Національному парку "Подільські Товтри" грубо порушується природоохоронне законодавство, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на НГП.

Під час обстеження території природно-заповідного фонду комісія НПП "Подільські Товтри" знайшла низку порушень природоохоронного законодавства.

Працівники ІГН НАН України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор М. Огняник та кандидат біологічних наук А. Мойсеєв, провівши дослідження оприлюднили висновок, щодо використання та охорони Збручанського родовища мінеральних вод типу "Нафтуся".

Вони зафіксували зниження вмісту органічної речовини С0рг, яка є основним бальнеологічним компонентом на Збручанському родовищі мінеральних вод.

Очевидно має місце і зниження лікувальних властивостей "Нафтусі", але цього ніхто не досліджував. За даними лабораторії мінеральних вод Інституту геологічних наук НАН України розубоження мінеральної води Збручанського родовища спостерігається і за іншими показниками. Зменшилися концентрації натрію та сульфат-іонів. Присутність у складі мінеральної води нітритів і нітратів, а також дані окислюваності свідчать про наявність початкових процесів забруднення води.

Науковці ввжажають, що причиною тому стала неправильно пробурена свердловина на території одного з санаторіїв, тобто – всупереч природоохононних вимог.

"Незрозуміла взагалі мета спорудження цієї свердловини, враховуючи той факт, що вже затверджених на Збручанському родовищі запасів мінеральних підземних вод може вистачити для сотні тисяч одночасно відпочиваючих, що за межами реальності. Тому свердловину №1 м слід також ліквідувати, бо вона несе небезпеку забруднення продуктивного водоносного горизонту," – пишуть фахівці у своєму висновку.

Комісія вимагає призначити комплексну перевірку всіх суб’єктів господарювання на території природно-заповідного фонду НПП "Подільські Товтри" курорт "Сатанів" загальнодержавного значення. До перевірки залучити представників НПП "Подільські Товтри" та Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та