Рівно 14 років тому запустили другий енергоблок ХАЕС

Сьогодні, 8 серпня о 20:33 виповнюється 14 років з часу енергетичного пуску другого мільйонника Хмельницької АЕС

Рівно 14 років тому запустили другий ене…

За час, що минув з початку експлуатації, другим енергоблоком ХАЕС вироблено 93 869,586200 млн. кВт/год електроенергії, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ХАЕС.

Другий енергоблок ХАЕС - унікальний, адже саме на нього покладені стратегічні завдання держави. Зокрема, він є частиною глобального проекту "Енергетичний міст "Україна-ЄС", сутність якого полягає у розбудові міждержавних електромереж, збільшенні обсягів пропускної спроможності та організації видачі потужності енергоблока №2 Хмельницької АЕС до країн Європейського Союзу.

Проект передбачає залучення коштів, отриманих від продажу електроенергії виробленої другим енергоблоком ХАЕС, для фінансування будівництва енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Саме завдяки енергомосту Україна вже найближчим часом зможе експортувати електроенергію до країн Євросоюзу, в першу чергу до Польщі та Угорщини, а також до країн Прибалтики.

Енергоблок №2 став пілотним в Україні у дослідженні режиму добового регулювання потужності. Впровадження даного режиму необхідне в умовах перерозподілу структури енергетичної генерації і є важливою передумовою для експорту електроенергії в країни Європи. Освоєння такого режиму було частково досліджено під час другої паливної кампанії у 2006 році. Для вивчення можливості роботи енергоблока в маневровому режимі було виконано великий обсяг робіт з обґрунтування безпеки режиму та модернізацій систем та компонентів енергоблока. Перший етап поновленої дослідної експлуатації енергоблока № 2 ВП ХАЕС у режимі добового регулювання потужності проведено в період з 21.04.2015 по 11.05.2015. Реалізовано 21 цикл зміни потужності реакторної установки (РУ) відповідно до вимог експлуатаційної документації. Планується провести наступний етап дослідної експлуатації, що триватиме не менше 50 циклів, та здійснити модернізацію обладнання для стабільного та надійного проведення даного режиму.

Другий енергоблок цікавий і з точки зору фізики реактора – тут застосовано альтернативну тепловиділяючу збірку (ТВЗА) ядерного палива, що дає високі гарантії надійності. З метою запобігання розгерметизації тепловиділяючих елементів (твелів) у конструкцію ТВЗА включено додатковий елемент - антидебризний фільтр (АДФ), розташований в хвостовику ТВЗА на вході потоку теплоносія в касету та виконує функцію додаткового бар'єра на шляху можливого потрапляння сторонніх предметів (debris) в активну зону реактора. Перехід на ТВЗА з АДФ на енергоблоці №2 ХАЕС тривав впродовж 2011-2015 років. Наразі всі ТВЗА активних зон реакторів енергоблоків ХАЕС оснащені АДФ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme