"Рибні" місця: Де і як привласнюють гроші на Хмельниччині

Аудитори на Хмельниччині за рік виявили порушень більш як на 40 млн грн, провівши 57 ревізій в усіх сферах. Більше сотні посадовців понесли покарання

"Рибні" місця: Де і як привласнюють грош…

Ситуацію з фінансовими порушеннями в області оприлюднив начальник управління Західного офісу Держаудитслужби в області Анатолій Марценюк на розширенному засіданні колегії облдержадміністрації.

У держпідприємствах, що працюють в області, виявили торік порушень на 17 млн грн, у сфері освіти і науки - на 9 млн грн, в галузі послуг і житлово-комунального господарства - на 8,4 млн грн.

В агропромисловому комплексі і сфері використання природних ресурсів "напорушували" на 4,1 млн грн, у соціальному захисті - на 2,4 млн грн, а у галузі охорони здоров'я - на "скромні" 1,3 млн гривень. Найменше "наробили" в органах державної влади та оборони і у сфері культури – на 0,8 млн грн і 0,7 млн грн відповідно.

До прикладу, у відокремленому підрозділі "Хмельниць­ка АЕС ДП "НАЕК "Енергоатом", за результатами перевірок фінінспекторів, виявили 20 порушень на загальну суму майже 410 тис. грн. А от ревізія на ДП "НТК "Завод точної ме­ханіки" встановили недоліки, що призвели до втрат фінансових і матері­альних ресурсів на суму 8,7 млн гривень.

В управлінні капітального будівництва Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міськради "розбазарили" 5,7 млн грн. Тут встановили факти недоотримання міським бюджетом коштів пайової участі забудовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфра­структури міста на суму 4,6 млн гривень. Тепер триває кримінальне провадження.

У Славутському обласному спеціалізованому ліцеї-інтернаті поглибле­ної підготовки в галузі науки "господарники" втратили зрештою 3,4 млн гривень. У Подільському державному аграрно-технічному університеті та двох його коледжах (Шепетівський і Кам'янець-Подільський) "нахімічили" на 3,3 млн гривень.

У лісівників теж не все добре: ДП "Ярмолинецьке лісове господарство", ДП "Новоушицьке лісове госпо­дарство" та ДП "Ізяславське лі­сове господарство" допустили фінансових порушень на суму 0,6 млн гривень.

Аудит діяльності ДП "Шепетівський ремонтний завод" засвідчив, що через неефективні управлінські дії недооторимали і відтак втратили 256,7 млн гривень.

На Хмельницькому державному експерименталь­ному протезно-ортопедичному підприємстві встановили факти нераціонального використання коштів і майна на загальну суму 52 млн гривень.

Не обійшлося все гладко з грішми й на КП "Аеропорт Хмельницький". Тут виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 195 тис. грн та 3,8 млн грн втрачених доходів і зайвих витрат, зумовлених неефективними управлін­ськими діями. Наслідком аудиту стало розпочате правоохоронними органами досудове роз­слідування.

Ще 9,5 млн гривень пішли повз бюджети у результаті несплати оренди державного та комуналь­ного майна, заниженої вартості користування чи взагалі надання безоплатних послуг бюджетними установами, підприємствами та органі­заціями.

Разом з тим, 38% об'єктів, охоплених ревізіями, примудрилися на 9,7 млн гривень допустити порушень при нарахуванні та виплаті заробітної плати і різних видів допомог.

Виявили фінінспектори й факти зайвої оплати коштів внаслідок завищення обсягів та/або вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт. Торік таких порушень було - 11 млн гривень.

З року в рік виявляються факти порушень законодавства України щодо закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Сума таких порушень становить 2,1 млн гривень. Вдалося й, правда, попередити витрачання бюджетних коштів, відмінивши торги та розірвавши договорів у 136 випадках на загальну суму 532,9 млн грн.

Водночас, ще 18 бюджетних установ і організацій та державни­х і комунальних підприємств, які при проведенні 38 процедур за­купівель на суму 378,8 млн грн допустили порушення чинного законодавства, не врахувавши рекомендацій фінінспекторів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook