Беруть усі: Кого на Хмельниччині хабарі довели до "справи"

Жоден з давніх і новостворених органів з протидії корупції та хабарництву не перешкоджає хмельницьким посадовцям брати "на лапу"

Беруть усі: Кого на Хмельниччині хабарі…

З ухваленням пакету антикорупційних законів та заснуванням НАБУ, здавалося б, посадовці мали б утриматись від отримання хабарів, але не склалось. Depo.Хмельницький зібрало ТОП-5 хабарів області 2017 року.

Найчастіше цьогоріч "попадалися" посадові особи публічного права, представники медичної сфери, освітяни, правоохоронці, працівники органів юстиції та місцевого самоврядування.

Скільки коштує "умовно-дострокове"

На початку літа на хабарі впіймали начальника відділення однієї з виправних установ області. Чолов'яга одержав 15 тисяч гривень за сприяння в умовно-достроковому звільненні засудженого від відбування покарання. За цю суму він пообіцяв оформити відповідні характеристики, документи про заохочення та інші необхідні матеріали для позитивного розгляду комісією установи питання щодо умовно-дострокового звільнення чоловіка від відбування покарання.

Десять років за торгівлю чужим арештованим майном

"Нечисті" на руку посадовці є й серед працівників органів юстиції. Так, у липні "за справою" викрили начальника районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області просто під час реалізації арештованого майна - двох зернозбиральних комбайнів, які зберігалися у місцевого мешканця. Після одержання частини обумовленої суми в розмірі 52 тис. грн, "юриста" викрили та затримали, а неправомірно одержані гроші відібрали. Загалом сума одержаної неправомірної вигоди склала 65 тис. грн. Обвинувальний акт направили для розгляду до суду.

"Чорна каса" у підлозі

"На гарячому" піймали й директора одного з акціонерних товариств. Штраф в розмірі 12 750 грн та позбавлення права обіймати певні посади строком на 1 рік отримав він за хабар у 80 тисяч гривень. Ці кошти гендиректор одержав за погодження місця врізки в існуючий водопровід для подальшого будівництва сміттєпереробного заводу та надання дозволу на користування автомобільною дорогою, що перебуває на балансі очолюваного ним підприємства. "Чорну касу" чоловік ховав у спеціальному сховищі в підлозі робочого кабінету. За результатами досудового розслідування зібрано достатню кількість доказів у вчиненні вказаною особою кримінального правопорушення. З урахуванням визнання підозрюваним своєї провини та сприяння слідству, між ним та прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

7000 гривень за "папірець"

У травні прокурори викрили факт отримання хабара лікарем ортопедом-травматологом однієї із поліклінік міста Хмельницького. Медичний працівник вимагав та одержав від хмельничанки "на лапу" 7 тисяч гривень за направлення на проходження медико-соціальної експертної комісії для встановлення групи інвалідності. Обвинувальний акт за ч.3 ст. 368 КК України, перебуває на розгляді у суді. Тепер горе-лікаря чекає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

"Гарантований вступ" до медичного коледжу

Серед посадовців освітніх закладів під час вступної кампанії ославилася заступник директора з науково-методичної роботи Хмельницького базового медичного коледжу. Педагог за $4,5 тисячі пообіцяла двом абітурієнтам успішне складання іспитів та гарантований вступ до "вишу". Натомість все обернулося інакше - слідчі поліції вже відкрили карне провадження щодо "рішали" за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу - одержання неправомірної вигоди. У разі завершення справи педагога у суді жінці "світить" від 3 до 8 років за гратами з конфіскацією майна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme