Як не потрапити взимку "на вудочку "рибоохоронцям

Про правила та обмеження зимової риболовлі нагадали рибоохоронні патрулі

Як не потрапити взимку "на вудочку "рибо…

Ще з 1 листопада і до початку весняно-літньої заборони діятиме зимова заборона на вилов риби в акваторії зимувальних ям, а щоб рибалки знали де розташовані заборонені місця  лову, рибоохоронці розробили навіть інтерактивну карту зимувальних ям.

З настанням холодів майже усі водні біоресурси впадають в зимовий анабіоз, скупчуються та збираються на зимівлю у зимувальних ямах. У цей час риба дуже вразлива, потребує спокою та захисту. Тому і діють в зимовий період обмеження на її вилов.

"Далеко не всяка яма на річці стає зимувальною. Головна умова на річках, щоб риба збиралася на зимівлю, а зовсім не глибина. Необхідно, щоб у дна була зона з уповільненою круговою течією. Так риба в достатній мірі забезпечена киснем. У той же час, їй не треба витрачати багато енергії на опір течієї" – кажуть рибоохоронці Хмельниччини.

Як правило, зимувальні ями розташовуються на плавних схилах або в невеликих поглибленнях дна серед рівного плато. У більшості випадків характерною рисою цих територій є тверде, незамулене дно. Риба, яка скупчується на зиму в таких ямах, є дуже вразливою і часто варварськи винищується браконьєрами. Тому й існує заборона рибалити у таких місцях.

"Заборону на ловлю риби в межах зимувальних ям ввели ще в СРСР в  50-х роках ХХ століття. Тоді ж були визначені основні місця на великих річках, – розповідають рибінспектори. – В таких місцях в цей період за правилами любительського і спортивного рибальства ловити рибу можна тільки поза межами зимувальних ям та вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Гачків на одного рибалку допускається: на водоймах загального користування – не більше п’яти, а на водоймах з платним рибальством – не більше десяти гачків на одну особу."

Також під заборону попадають і плавзасоби, крім спеціально обладнаних льодових трас, та плавзасобів органів рибоохорони.

Лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За порушення правил зимової заборони на рибальство передбачена адмінвідповідальність – штраф від 34 до 680 грн. До того ж, за незаконний вилов риби нараховуються збитки державі за кожну виловлену рибину. За виловленого в зимову заборону судака – штраф 510 грн, сома – 425 грн, форелі – 340 грн, щуки м 340 грн, сазана або коропа – 306 грн, білого амура – 255 грн, товстолобика – 255 грн, білизни (жереха) – 255 грн, рибця звичайного – 255 грн, ляща – 170 грн, лина – 119 грн, плітки – 85 грн, краснопірки – 68 грн, підуста – 34 грн, плоскирки – 34 грн, карася сріблястого – 17 грн тощо.

Отож, в правилах рибальства є поняття – "зимувальна яма". Але без чіткого пояснення, що це таке законослухняному рибалці важко слідувати правилам, так як точні місця розташування цих місць не визначені в правилах регіону, а на водоймах відсутні таблички, знаки, покажчики та інша інформація.

Місця здебільшого визначається емпірично за наявністю в них масових скупчень риби. З роками місце розташування тієї чи іншої ями може змінюватися, що може бути пов'язано зі зміною рельєфу. Саме тому вказати точне місце зимувальної ями буває важко і саме тому вказується район її розташування.

Оскільки присвоєння статусу "зимувальної ями" залежить не тільки від рибоохороних органів, то щорічне визначення її меж, якщо навіть й можливе, то воно не реалізується. Рибоохоронці щорічно оновлюють такі карти, щоб легше було зорієнтуватися і випадково не стати браконьєром.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme