П'янке і терпке літо: Дивовижне малинове вино із неймовірним післясмаком

Depo.Хмельницький продовжує серію матеріалів про вина, наливки, лікери та й загалом напої, які можна зробити власноруч з літніх дарів природи

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
П'янке і терпке літо: Дивовижне малинове…

Цього разу Depo.Хмельницький розповідає, як зробити малинове вино в домашніх умовах. Ця надзвичайно ароматна й смачна ягода допоможе надовго зберегти смак літа й подарувати насолоду. Тим більше, що і користі в такому напої є, і зробити малинове вино зовсім не складно.

малина та її користь

Цілющі властивості малини

Малина має фруктозу, глюкозу, органічні кислоти, вітаміни групи А, В1, В2, С, РР, Е, ефірні олії, пектини, клітковину, дубильні і фарбувальні речовини, каротин, солі міді, заліза, калію, фолієву кислоту, катехіни, антоціани, флавоноїди.

Ще одна особливість й унікальність – за вмістом заліза малина поступається тільки вишні і агрусу. А склянка малини містить у собі добову потребу людини у вітаміну С.

Чималий вміст саліцилової кислоти у ягодах сприяє тривалому зберіганню лікувальних властивостей, тому перероблена малина практично так само корисна, як і свіжа.

Бета-ситостерин і антоціани мають протисклеротичні властивості. Малина містить багато грубих харчових волокон, що є сприятливим для травлення. 

Ну, а те, що малину використовують при простудних хворобах і гематологічних проблемах, певне, знає кожен. До того її вживання має заспокійливий ефект, адже у малині є багато міді.

як приготувати малинове вино в домашніх умовах

Рецепт приготування малинового вина

Аби вино вийшло смачним, солодким, ароматним потрібно вибирати непошкоджені стиглі ягоди. Найкраще брати лісові - їхній запах найтривкіший та й смак особливий. А ще – не варто шкодувати цукру, тоді малинове вино, виготовлене в домашніх умовах, матиме особливо теплі й затишні спогади про затишне літо.

Інгредієнти тут найпростіші – беремо літр ягоди, трохи менше (за власним смаком) цукру та чуть більше літра води. 

Ягоди миємо та перебираємо. Потому перетираємо їх до стану пюре і перекладаємо в чисту суху банку. Наливаємо туди 700 мл води і сипемо 300 г цукру, ретельно перемішуємо. Ємність повинна бути заповнена не більше ніж на 70%.

Традиційно в приготуванні домашніх вин знадобляться й  медичні рукавички. Треба проколоти голкою один з пальців рукавички і одягнути її на банку з малиною. Наступний крок – залишаємо ємність в тепле місце на 10 днів. Щоб процес бродіння проходив рівномірно, можна щодня знімати рукавичку і помішувати суміш чистою дерев'яною паличкою.

Потому все проціджуємо і м'якоть викидаємо. В окремій ємності змішуємо 100 г цукру і 300 мл води. Отриманий сироп заливаємо в малиновий сік і повторюємо маніпуляцію з рукавичкою. Через три дні відливаємо з банки трохи соку і додаємо ще 100 г цукру.

Наступний етап – найтриваліший. Вино з малини бродитиме від 25 до 60 днів. У цей період чіпати його не треба. Як бродіння закінчиться, на дні банки з'явиться осад, напій посвітлішає, а рукавичка почне здуватися. Приготування домашнього вина з малини скінчилося.

Фінішним процесом є розливання у пляшки, в яких малинове вино буде зберігатися. Їх просто треба міцно закоркувати - і все.

домашне малинове вино

Тонкощі й секрети приготування малинового вина

Малина має неповторний аромат і присмак, від цього напій і стає унікальним. Такий продукт точно пройде всі перевірки на якість. Тепер малина є різних кольорів – обирайте свій улюблений, від практично білого до бордового, – дивуючи гостей відтінками напою.

Сезон малини довготривалий, тож можна спробувати й різні сорти. Довше року домашнє вино зберігати небажано, інакше його смакові якості почнуть якщо не погіршуватися, то змінюватимуться точно.

Якщо любите експерементувати – можна додати й в сироп чи то лаqму, чи м'яти, чи навіть імбиря. 

Готуючи вино, треба дотримуватися чистоти посуду, пристосувань i рук. Не використовуйте гнилих i зiпсованих ягiд, готуйте вино в темному прохолодному примiщеннi. Уникайте довгого контакту м’якотi чи вина з повiтрям пiд час приготування. Якщо не закрити доступ повітря до соку, то матимемо не вино, а оцет. Зберiгати ж пляшки з малиновим вином бажано у горизонтальному положенні.

рецепт малинового вина

Принагідно й згадаємо хмільний напій із ще однієї неперевершеної літньої ягоди - рецепт п'янкого вина з червоної смородини . Вино з червоних чи, якщо хочете - білих, порічок дуже смачний, напівсолодкий, має приємний рубіновий чи бурштиновий колір. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme