Праматір пшениці - спельту сіють на Хмельниччині

Зерно стане органічним, а продукти зі спельти зможуть вживати діти та алергіки

Праматір пшениці - спельту сіють на Хмел…

За посів спельти, відому людині ще з часів неоліту, оспівану в поемах Гомера, вирощувану у Вавилоні, Шумерії, Древньому Єгипті і Київської Русі взявся фермер із Староконстянтинівщини, повідомляє Depo.Хмельницький.

Керівник фермерського господарства "Діброва" з села Миролюбне Октавіан Арбор господарює з 1998 року. У нього майже 200 гектарів орної землі.

Ще цьогоріч висіяв спельту для насіння. Зібрали по 38 центнерів з гектара. Каже, що ризикнув взятися да нову-древню культури через співпрацю з Першим Національним аграрним кооперативом.

Праматір пшениці - спельту сіють на Хмельниччині - фото 1

"Кооператив запропонував, надав насіння і ми погодилися. Більше того, нам і гарантовали збут, а це для нас чи не найголовніше," - ділиться роздумами фермер.

У родині Октавіана Арбора є греки, угорці, однак сам він вважає себе українцем, а роботу біля землі - свого роду сакральною справою.

Саме тому і взявся відроджувати таку зернову культуру, як спельта, відому людині ще з часів неоліту, та є органічною.

"Ми вже посіяли 15 гектарів. Вирощування плануємо виключно в екологічно чистих умовах, - ділиться планами Октавіан. - Це зерно, просто, супер-пшениця, в ній до 40% клейковина. Ми вже маємо й органічні добрива та підкормку. Ніяких хімікатів чи міндобрив."

Чисто екологічне вирощування, за словами аграрника - це також древня традиція. Застосовуватимуть гумати - природні добрива, тобто витяжки із гною і рослин. До слова, їх готують в Україні.

"Як колишній військовий, я звик усе аналізувати і чітко реалізовувати. Буваючи у Німеччині й Польщі, бачив їхні кооперативи, як вони діляться досвідом один з одним, технікою. Для себе вирішив, що таке об'єднання є вирішенням багатьох проблем та перспективою для  розвитку. Для цього маємо мислити економічно, щоб  створити добробут для власної родини  і для України," - каже Октавіан Арбор.  

 Вирощує він, окрім зернових та бобових і олійні культури, мають в господарстві свою маслобойку.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme