Посадовці Хмельниччини задумалися над інвентаризацією сміттєзвалищ

В області готують Програму поводження з твердими побутовими відходами

Посадовці Хмельниччини задумалися над ін…

В облдержадміністрації члени робочої групи обговорили пропозицій щодо проекту п'ятирічної Програми поводження з твердими побутовими відходами, повідомляє Depo.Хмельницький.

Серед нагальних пропозицій - проведення інвентаризації діючих сміттєзвалищ і полігонів, визначення тих, які треба закрити чи рекультивувати, а які будуть експлуатуватися тимчасово.

За інформацією прес-служби облдержадміністрації, враховуючи незадовільний стан полігонів та сміттєзвалищ, систематичні порушення при їх експлуатації, плануватимуть перехід від звичайного збирання відходів до їх сортування, переробки та утилізації, будуватимуть сучасні полігони та сміттєпереробні заводи.

Говорили й про поступове впровадження роздільного збору відходів у містах і районних центрах області з метою відокремлення вторинної сировини та небезпечних компонентів із змішаної маси ТПВ; проведення поетапної контейнеризації населених пунктів, яка передбачає визначення необхідної кількості контейнерів за умови повного унітарного (змішаного збору ТПВ). Окремо хочуть і розробити та відкоригувати схеми санітарної очистки населених пунктів та інше.

Довідково: На Хмельниччині нараховується 784 сміттєзвалища та полігони. З них 749 - на балансі у сільських рад, а 21 полігон і 14 селищних смітників обслуговують комунальні підприємства.

Нагадаємо, на Хмельниччині роботи з виготовлення паспортів для сміттєзвалищ повністю завершили селищні та сільські ради лише на Деражнянщині, Красилівщині та Теофіпольщині. Паспортизували 32 із 37 сміттєвих полігонів і на Летичівщині.

Займаються потроху проблемою і у Білогірському, Віньковецькому, Волочиському, Городоцькому, Кам'янець-Подільському, Новоушицькому, Славутському, Старокостянтинівському, Теофіпольському, Хмельницькому, Шепетівському та Ярмолинецькому районах.

Проте є і райони, в яких досі навіть не думали над проблемою. Так, не переймалися цим питанням на Полонщині, Старосинявщині та Чемеровеччині.

Найгостріше "сміттєве питання" постало для найбільших міст краю - Хмельницького, Кам'янець-Подільського та Нетішина. Власне, сміттєзвалища цих полісів вже давно вичерпали всі ресурси.

А сміттєпереробний завод в обласному центрі залишається в планах - у Хмельницькому досі шукають інвестора, який його збудує, а от землю вже знайшли.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme