UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Поки екологи в судах боряться за Случ і Хомору, Понінківська фабрика продовжує їх забруднювати

Міністр екології розповів, як Понінківська картонно-паперова фабрика зливає шкідливі викиди в річку

Поки екологи в судах боряться за Случ і…

Міністр екології та природних ресурсів України Семерак Остап Михайлович розповів в ефірі телеканалу ZIK про суди та ситуацію із забрудненням Понінківською картонно-паперовою фабрикою водойм, повідомляє Depo.Хмельницький.

За словами високопосадовця, жодних очищувальних споруд на підприємстві не має, є лише накопичувальні резервуари, з яких при заповнені ємкостейздійснюються зливання забрудненої води до річки. Виявляється, що фабрика здійснює переробку макулатури зі всієї Європи, похідними речовинами цього процесу - це клей та фарба, які негативно впливають на навколишнє природне середовище.

Відбувається все це з мовчазних дозволів місцевої Хмельницької влади, оскільки після децентралізації, саме в Хмельницькій області дають дозвола на роботу підприємства.

Остап Семерак говорить і про проблеми судової системи, представники якої приймають рішення на користь підприємства. Окрім того, "перефудболювання "справи від одного суду до іншого затягує процес вирішення питання.

Нагадаємо, в середині травня Хмельницький окружний адмінстративний суд  передав на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду  позов Держекоінспекції у Хмельницькій області до "Понінківської картонно-паперової фабрики – Україна", в якому держава вкотре позивається до підприємства через систематичне забруднення місцевих річок. А в другій декаді квітня екологи в порядку статей 45,49 Водного кодексу України звернулися до Державного агентства водних ресурсів України щодо прийняття рішення про зміни умов спеціального водокористування для ТОВ "ПКПФ-Україна" в частині зменшення лімітів скидання забруднюючих речовин у річку Хомора. Тоді  природоохоронці підготували адміністративний позов до суду щодо скиду підприємством зворотних вод у річку Хомора. Причиною тому став мор риби на Житомирщині у Хоморі. Збитки сягнули майже 22 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme