П'янке і терпке літо: Готуємо напій довгожителів - квас із цвіту бузини

Літо у самому розпалі, тож потрібно провести цю пору відпусток та відпочинку так, аби було що пам'ятати весь наступний рік

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
П'янке і терпке літо: Готуємо напій…

Depo.Хмельницький продовжує серію матеріалів про вина, наливки, лікери та й загалом напої, які можна зробити власноруч з літніх дарів природи.

Українці - нація, що любить гарно попоїсти та смачненько пригубити якогось п'янкого напою. Тож ми спробували підібрати найбільш цікаві рецепти приготування літніх напоїв з фруктів та ягід, що дарує українська родюча земля улітку.

Сьогодні розповімо про унікальний за своїми властивостями напій - квас (або ж шипучка) з цвіту бузини.

З цвіту бузини можна приготувати смачний, ароматний а головне - корисний напій, адже про цілющі властивості цієї рослини відомо здавна.

Настiй квiток приймають при застудi, кашлi, хворобах нирок, подагрi, ревматизмi, артритах i як засiб, який пiдвищує опiрнiсть органiзму при висипах, вуграх та фурункулах. Бузину використовують для боротьби з онкозахворюваннями.

Квiти збирають та висушують, а потiм зберiгають у сухому, добре провiтрюваному примiщеннi. Термiн зберiгання - не бiльше двох - трьох років. До слова, запах квiтiв бузини вiдлякує гризунiв, комарiв i тарганiв.

На переконання фітотерапевтів, щоденне вживання ягiд очищає кров, покращує гормональнi функцiї та дарує молодiсть.

Класичний рецепт

Для приготування квасу знадобиться:

- дві склянки добре просушеного цвіту, або ( у разі, якщо період цвітіння прогавили) достиглих ягід;

- три літри колодязної чи фільтрованої води;

- склянка цукру;

- 30 грамів сметани.

Ретельно перемішаний склад слід покласти на бродіння в тепле темне місце. Через три тижні квас з бузини буде готовий до вживання.

Напій потрібно розлити в скляну тару і закупорити. Вживати готовий квас слід за 10 хвилин до їжі по 100 мл. Освіжаючий напій не тільки втамовує спрагу, а й полегшує стан при клімаксі, захворюваннях травної системи, нирок і судин.

Квас із лимонною кислотою

Для приготування знадобиться:

- 10 літрів води очищеної;

- кілограм цукру;

- ароматні "парасольки" бузини - 12 шт;

- упаковка лимонної кислоти (25 г).

Ретельно вимиті суцвіття слід замочити у відрі з водою і додати цукор з лимонною кислотою. Прикрити посуд багатошаровою марлею або чистою ганчіркою і почекати дві доби. На третій день рідину відфільтрувати і розлити в коричневі пластикові пляшки. Занести тару в темне приміщення і залишити на 40 днів.

Освіжаючий рецепт із м'ятою

Для приготування знадобиться:

- 300 г цукру;

- 3 л води;

- чайна ложка лимонної кислоти;

- 100 грамів цвіту бузини;

- невеликий лимон;

- 5 грамів гілочок м'яти.

Цукор розчинити у воді і прокип'ятити. Додати в солодку рідину 1 ч.л. лимонної кислоти і вилити сироп в посуд з квітками бузини і гілочками м'яти. Потім у напій слід додати подрібнений лимон. Нехай майбутній квас бродить п'ять діб, але щоранку слід навідатися до напою та перемішувати.

Після фільтрації напою його розливають по пляшках, залишаючи трохи місця до шийок.

Слід пам'ятати, приступаючи до дегустації квасів з бузини, що перед вживанням напій не потрібно струшувати, інакше він "вистрелить" подібно шампанському.

Для ідеального смаку квас потрібно зберігати у холодильнику чи холодному підвалі не довше, ніж два тижні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme