Оцінки для молодших учнів перевели в розряд конфеденційної інформації

Їх знатимуть лише вчитель, батьки і дитина
Depo.
22 серпня 2016 20:22
ФОТО: depo.ua
Оцінки для молодших учнів перевели в розряд конфеденційної інформації
Оцінки для молодших учнів перевели в розряд конфеденційної інформації

Відтепер оцінювання – це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків, тобто навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтингів, повідомляє Depo.Хмельницький.

Нововведення мають застосовуватись в школах вже з 1 вересня.

Знято оцінювання каліграфії, залишено лише вимогу, що письмо має бути охайним та розбірливим. Також учням не будуть знижувати оцінки за "неправильний" відступ кількості клітинок та рядків. Вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів та щомісячну оцінку за ведення зошитів – МОН відмовилося від радянської традиції регламентації настільки дрібних питань.

"Вчитель має навчити дітей культурі письма і правилам оформлення робіт, але кількість клітинок і форму підписання зошитів не повинно регламентувати Міністерство освіти і науки," - каже головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Домашніх завданнь не буде на вихідні, святкові та канікули, а їх обсяг віднині обмежено. Так, в перших класах домашніх завдань не повинно бути зовсім, в 2 класі – не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі – за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі – за 1 годину 30 хвилин.

З першого вересня, як ми вже писали, оцінювання в 1 класі немає, а 2 клас також може не оцінюватися за рішенням педради школи. Загалом за бальною системою в 1-4 класах не оцінюються "Інформатика", "Музичне мистецтво", "Образотворче мистецтво", інтегрований курс "Мистецтво", "Основи здоров’я", "Фізична культура", "Я у світі" та "Трудове навчання".

Щоб понизити психологічне напруження у першокласників, за рішенням учителя, до сформування навички письма рекомендується користуватись простим олівцем. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. При цьому наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не впливає на зниження балу за роботу, а час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини.

Вчителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді - 1 клас. Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

Нагадаємо, що Колегією МОН були схвалені 13 оновлених навчальних програм початкової школи.

Читайте також: Як Міносвіти декомунізувало першокласників

Більше про події Хмельниччини читайте на