Хмельницькі школярики вчитимуться за новими "розвантаженими" програмами

Міністерство освіти і науки України розробило зміни до 13 шкільних програм
Depo.
13 серпня 2016 08:30
ФОТО: depo.ua
Хмельницькі школярики вчитимуться за  новими "розвантаженими" програмами
Хмельницькі школярики вчитимуться за новими "розвантаженими" програмами

Міністерство освіти і науки України разом з вчителями і громадськими розробили зміни до 13 шкільних програм, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт відомства.

"У нас була система координат, були принципи, якими ми керувалися. Йдеться про видалення з програм зайвої інформації, усунення дублювання, відбір найбільш важливих тем та їх логічний виклад, а також запровадження компетентністного підходу. Ми підходили до розвантаження дуже відповідально, треба постійно пам'ятати, що програми надбудовують одна одну й не можна просто так щось висмикувати з них. Найважливішим для нас було підняти якість освіти, а не якимось чином її опустити. Тому ми залишили якісні показники – що має вміти дитина, але в цих програмах змінили дорогу до їх досягнення", – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Для того, щоб полегшити заняття в школі, школярам молодшої школи дозволили спочатку писати олівцем. А вчителям тепер не можна користуватися червоною пастою. Крім того, якщо клас швидко засвоїв тему, то кількість годин, виділених на цю тему вчитель може тепер скоротити, якщо потрібно більше часу – кількість годин збільшити.

У програмах 1-2 класів прибрали вимоги з зазубрювання таблиць додавання і віднімання в межах 10.

Хмельницькі школярики вчитимуться за  новими "розвантаженими" програмами - фото 1

Зі списку літератури прибрали радянських авторів, наприклад, вірші Маяковського, і додали сучасних письменників, яких запропонувала Національна бібліотека України для дітей. Аналізувати текст будуть із змінами – діти будуть оцінювати не героя (позитивний-негативний), а його вчинки. Крім того, прибрали читання на швидкість.

Тепер буде більше бесід англійською і більше сучасних тем для обговорення.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та