Незвично, вітамінно й дешево: Запасіться кавунами на всю зиму
Depo.Хмельницький пропонує незвичні, але смачні страви із недорогих продуктів
- Хмельницький
-
15 вересня 2019 18:00
У сезон мало хто відмовиться від хрусткого і соковитого кавуна. Він не лише відмінно втамовує спрагу, освіжає і наповнює організм енергією, але і дуже корисний для здоров'я.
Основна частина кавуна - це, природно, вода (близько 90% ). Крім неї знайдуться вітаміни, мінерали, органічні кислоти, клітковина та інші корисні компоненти. Кавун багатий на антиоксиданти, надає відчуття ситості, є корисним для вагітних (оскільки містить велику кількість вітаміну С), попереджає появу судом (бо містить велику кількість вітаміну В6 і калію), а американські науковці навіть довели, що кавуни корисні для серця.
Якщо здається, що кавуновий період влітку триває зовсім недовго, то можна самому його продовжити. Адже кавуни можна заквасити чи засолити на зиму. Це незвично, оригінально і надзвичайно смачно.
Є два види консервування кавунів: квашення і соління.
Квасять кавуни, заливаючи їх 2-3% розчином солі з обов'язковим наступним зберіганням при температурі не вище 5°С. Квашені кавуни мають приємний кисло-солодкий смак і зберігають аромат доданих прянощів.
Солять же кавуни заливанням їх 5% розсолом з додаванням або без додавання прянощів. На смак вони кисло-солонувато-солодкі. Для соління і квашення придатні кавуни лише спілі, свіжі, цілі, без будь-яких механічних пошкоджень.
Зелені або переспілі кавуни для соління непридатні. Краще солити кавуни невеликі - діаметром не більше 15 см і вагою до 1,5 кг.
Одним із способів заготівлі кавунів на зиму є наступний. Відібрані кавуни миють, обережно кладуть їх рядами в бочки чи діжки, заливають розсолом і поверх кавунів кладуть дерев'яний круг і гніт, щоб кавуни не спливали.
Через 1-2 дні бочки з кавунами переносять в холодний льох, де їх зберігають при температурі від 0 до 5°С. За 40-50 днів кавуни просоліють, і їх уже можна споживати.
Втім, є й інший спосіб заготівлі смакоти. На дно бочки насипають шар чистого піску завтовшки приблизно 2 см, на який щільно вкладають кавуни в один ряд. Зверху кавуни посипають дрібно потовченою сумішшю кориці і гвоздики і засипають піском, щоб він заповнив всі пусті проміжки і покрив кавуни шаром в 1-2 см.
Потім кладуть другий ряд кавунів, пересипають їх цими ж прянощами, а зверху піском, як і перший ряд. Таким чином укладають кавуни доверху, а потім заливають розсолом.
Розсіл в діжкку слід наливати повільно, поки він не вбереться піском і не покриє поверхню кавунів. Діжку з кавунами накривають дерев'яним кругом і зверху кладуть гніт.
Протягом 1-2 днів бочки з кавунами витримують у теплому місці, а потім їх переносять у холодний підвал, де зберігають при температурі не вище 5°С.
Кавуни також можна заквасити у власному соку.
Для цього на дно бочки накладають шар (8-10 см) подрібнених на невеличкі шматки стиглих кавунів. На цю масу кладуть ряд цілих митих кавунів.
Зверху цілі кавуни засипають подрібненими з таким розрахунком, щоб перший ряд кавунів і проміжки між ними були заповнені подрібненою масою.
При перекладанні кожного ряду кавунів подрібненою масою її одночасно пересипають дрібною сіллю з розрахунку 2-З% до ваги плодів, що укладаються в бочку. Зверху кладуть дерев'яний круг і невеликий гніт.
Бита маса, як правило, готується з потрісканих або розбитих стиглих, але цілком придатних до вживання кавунів. Після дводенного витримування в теплому місці бочки ставлять в холодний підвал.
Заквашені чи засолені - взимку такі кавуни стануть оригінальним доповненням будь-якого столу.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:39В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у грудні
- 10:36Дорога перетворилася на ковзанку: На Хмельниччині на частині траси Н-03 введено обмеження руху транспорту
- 10:24На Хмельниччині вночі працювала ППО
- 10:10Як купити криптовалюту за гривні: основні способи Актуально
- 23:50На Хмельниччині зводять вітропарк потужністю у 4 МВт (ФОТО) ФОТО
- 08:52Під час повітряної тривоги вночі на Хмельниччині знищено 6 БпЛА
- 16:46Двоє вбивць охоронника з Хмельницького отримали реальні терміни ув'язнення ФОТО
- 11:17Зранку під час повітряної тривоги Повітряні сили збили над Хмельниччиною один "шахед"
- 12:21У Хмельницькому під час пожежі загинув 21-річний хлопець, старшого чоловіка врятували
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 21:21На Хмельниччині чоловік залив сльозогінним газом працівників ТЦК та поліціянтів, бо вони не взяли хабар
- 10:53Зранку 22 листопада на Хмельниччині ППО збила 4 дрони
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 23:28Зниклу з Хмельниччини жінку знайшли в Львівській області
- 19:13 Під вартою, але з меншою заставою, - рішення суду щодо головної лікарки Хмельницької обласної МСЕК
- 21:21Відстрочка за гроші: У Хмельницькому затримали експосадовця військомату
- 21:06Скільки коштує Ефіріум і чому він досі поза конкуренцією? Актуально
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 19:55Молодик, який у Хмельницькому скоїв летальну ДТП, був п'яним (ВІДЕО) Відео