Незвично, вітамінно й дешево: Готуємо варення з троянд

Depo.Хмельницький продовжує пропонувати незвичні, але смачні страви із недорогих продуктів

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Незвично, вітамінно й дешево: Готуємо ва…

Рожа-троянда - квітка богині кохання. Вона лідирує серед квітів і є символом доброзичливості, достатку. Червона рожа - дівоча краса та чистота. "Цар-квітка" асоціюється з кров'ю і є символом Тільця-Тура, тобто неба.

Троянди полюбляють дівчата і жінки, ця квітка оспівана у піснях. Проте можна з троянд приготувати і неземну смакоту - варення.

Варення з пелюсток троянд (варення з рожі), або сухе горіхово-трояндове варення

Для приготування цього смаколика потрібні пелюстки чайної троянди (одна склянка) та по склянці цукру, лимонного соку і волоських горіхів.

Ароматне і корисне сухе варення з рожі намагається по-своєму приготувати чи не кожна господиня, у якої біля хати росте кущ чайної троянди.

Квіти у цієї рожі настільки ароматні, що зранку і до ночі навколо куща снують бджоли, джмелі і інші любителі нектару і пилку. Смак цього варення незабутній. Частину його як дорогоцінний скарб стараються притримати до Різдва, щоб тоді приготувати ароматні завиванці, рогалики і пампухи.

Але це не звичайне варення, яке треба варити. Це сухе варення, яке готується без термічної обробки і зберігається в холодильнику чи підвалі.

Приготування:

Квіти рожі обірвати бажано вранці. Розстелити на столі на 30 хвилин, щоб з квіток повилазили усякі жучки, що там ночували.

Обстригти білі кінчики у пелюсток, відділити пелюстки від листочків і серединок квітів. Засипати цукром і полити лимонним соком. Розтерти у макітрі чи пробити блендером до однорідної маси.

Варення уже готове. На цьому можна зупинитись, а можна додатково сполучити його з декількома ложками коньяку чи цедрою того ж лимона. А можна докласти і те, й інше - варення отримає від цього додаткові цікаві нотки. Далі треба просто перекласти його в чисту баночку, закрити пластиковою кришкою і зберігати в холодильнику чи підвалі.

Якщо ж розтерти таке варення з подрібненими горіхами в пропорції 1:1, то вийде чудова заготовка для начинки рогаликів. Смак цієї начинки просто незабутній.

Варення з троянд з пелюстками шипшини

Класичний рецепт, за яким виходить дуже ароматний та ніжний десерт. Готове варення рекомендовано додавати в чай або створювати на його основі холодні напої. Як інші солодкі ягідні і фруктові заготовки, таке рожеве варення використовують рідко - смак нейтральний, подобається не всім.

Для приготування слід узяти:

пелюстки чайних троянд - 0,4 кг;

пелюстки квіток шипшини - 0,23 кг;

лимонна кислота - щіпка;

цукор - 1,2 кг

Приготування трояндового варення: посипати обмиті і підсушені пелюстки цукром (близько склянки), поставити в тінь на годину. Додати лимонну кислоту. Настояти ще 5 годин. Цукор всипати в холодну воду (210 мл), довести до кипіння. Варити сироп на повільному вогні чверть години.

Зсипати пелюстки в каструлю, продовжити варіння, періодично видаляючи піну. Коли квіткова маса осяде на дно, варення розлити по маленьких баночках, які пройшли стерилізацію. Закатати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme