На Хмельницькій АЕС побудують комплекс з переробки радіоактивних відходів

Атомники запевняють, це підвищить рівень захисту персоналу, населення та навколишнього середовища

На Хмельницькій АЕС побудують комплекс з…

Засідання штабу з питань впровадження комплексу з переробки радіоактивних відходів відбулося на Хмельницькій АЕС, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Інформаційний центр ВП ХАЕС.

Засідання на Хмельницькій АЕС відбулося в режимі он-лайн конференції за участі представників Енергоатома, відокремлених підрозділів "Атоменергомаш" та "Складське господарство", фахівців Київського і Харківського проектних інститутів, спеціалістів Хмельницької та Южно - Української АЕС.

Згідно інформації, такі коплекси вже є на Рівненській і Запорізькій АЕС, вони функціонують і будуть введені в промислову експлуатацію наприкінці цього року. На черзі Хмельницька АЕС.

Впровадження комплексу переробки радіоактивних відходів на майданчику ХАЕС забезпечить:
- підвищення рівня захисту персоналу, населення та навколишнього середовища від дії іонізуючого випромінювання;
- підготовку радіоактивних відходів для подальшої відправки в централізоване сховище на захоронення або до спеціалізованих підприємств;
- вдосконалення системи поводження з радіоактивними відходами на Хмельницькій АЕС, зменшення ймовірності виникнення радіаційних аварій, дозволить оптимізувати дозові навантаження за рахунок зменшення обсягів радіоактивних відходів.

Значний об’єм робіт з формування основних технічних вимог обладнання було виконано у 2018 році. Вже поступила на ХАЕС установка цементування. До кінця поточного року очікується наступна установка - супер-прес. Поставка решти обладнання запланована на першу половину 2020 року. До кінця 2021 року КПРАВ на Хмельницькій АЕС заплановано ввести в дію.

Нагадаємо, що добудова блоків №3 і №4 Хмельницької АЕС у рамках проекту енергоміст "Україна-ЄС", що передбачає видачу потужності з блоку №2 ХАЕС в енергосистему ЄС, не реалізується через відсутність попиту на атомну електроенергію у європейських споживачів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"