Чому гальмується добудова блоків на Хмельницькій АЕС

Добудова двох блоків ХАЕС у рамках проекту "енергомосту" не реалізується через відсутність попиту на атомну електроенергію у Європі

Чому гальмується добудова блоків на Хмел…

Добудова блоків №3 і №4 Хмельницької АЕС у рамках проекту енергоміст "Україна-ЄС", що передбачає видачу потужності з блоку №2 ХАЕС в енергосистему ЄС, не реалізується через відсутність попиту на атомну електроенергію у європейських споживачів, повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель. Про це пише "Інтерфакс-Україна", повідомляє Depo.Хмельницький.

"Проблема в тому, що ми не можемо підтвердити (цей проект, - ред.) на рівні споживачів електроенергії в Європі. Коли я запитував прем'єр-міністра Польщі, чи потрібна їм ця електроенергія, він сказав що у них інший вибір, вони пішли в зелену енергетику, їм вона не цікава", – каже міністр.

За словами Олексія Оржеля, рішення про розвиток і фінансування тих чи інших видів генерації, їх частки в загальному балансі додатково аналізуватимуться.

Нагадаємо, енергоміст "Україна-ЄС" передбачає організацію видачі потужності з блока №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом із 750/330 кВ ПС "Західноукраїнська" та 750 кВ ЛЕП ХАЕС-Жешув (Польща). Отримувані від експорту електроенергії з цього блоку кошти планується використати для фінансування будівництва блоків №3-4 на Хмельницькій АЕС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"